JAV vyskupai aštriai kritikuoja nemokamų abortų įstatymo projektą

ŠaltinisCNA

JAV katalikų vyskupų konferencija pasmerkė Atstovų rūmų priimtą įstatymo projektą, kuris, vyskupų nuomone, ne tik kad nepadeda moterims ir vaikams, o kaip tik išplečia abortų prieinamumą. Taip neturėtų būti, mano šalies vyskupai.

Moterų sveikatos apsaugos įstatymas, kurį penktadienį Atstovų Rūmai priėmė 219-210 balsais, yra „neteisingiausias ir kraštutiniausias abortų įstatymo projektas, kokį mūsų tauta kada nors yra mačiusi”, – liepos 18 d. pareiškime rašė Baltimorės arkivyskupas Williamas E. Lori’s (Viljamas E. Loris) ir Niujorko kardinolas Timothy’is M. Dolanas (Timotis M. Dolanas).

„Atsiliepti į moterų poreikius skatinant mokesčių mokėtojų finansuojamus pasirenkamuosius abortus, kaip tai daroma šiuo įstatymo projektu, yra didelis blogis ir nesugebėjimas mylėti moterų ir joms tarnauti”, – sakė W. E. Lori’s, JAV Katalikų vyskupų konferencijos Veiklos už gyvybę komiteto pirmininkas, ir T. M. Dolanas, Religijos laisvės komiteto pirmininkas.

„Siūlymas nemokamų ar nebrangiai kainuojančių abortų, užuot padidinus išteklius moterims, kad jos galėtų pasirūpinti savimi ir savo vaikais, remia ne jų ,pasirinkimą’, o reiškia prievartą ir beširdišką apsileidimą”, – sakė jie.

Kadangi demokratams trūksta balsų, reikalingų įveikti respublikonų nepritarimą, nesitikima, kad įstatymo projektas bus priimtas Senate.

Tačiau už abortus pasisakantys demokratai, įskaitant prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną) ir Atstovų Rūmų pirmininkę Nancy Pelosi (Nensi Pelozi), numatomą Moterų sveikatos apsaugos akto priėmimą padarė savo pagrindiniu darbotvarkės planu, kuriuo siekiama panaikinti JAV Aukščiausiojo Teismo birželio 24 d. sprendimą „Dobbs prieš Jackson” Women’s Health Organization byloje, paneigusį konstitucinę teisę į abortą JAV.

Moterų sveikatos apsaugos įstatymas priverstų amerikiečius finansuoti abortus mokesčių lėšomis bei verstų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus bei specialistus atlikti abortus arba palengvinti procesą, įspėjama vyskupų pareiškime. Jie pažymėjo, kad draudikai ir darbdaviai įstatymo priėmimo atveju taip pat turėtų prisidėti prie abortų apmokėjimo, „prieštaraujančio jų giliai puoselėjamiems įsitikinimams”.

„Vien teiginio, kad abortai yra sveikatos priežiūra, kartojimas dar nereiškia, kad iš tiesų taip ir yra, – teigė JAV dvasininkai savo pareiškime. – Sąmoningas bejėgių, bevardžių žmonių gyvybių nutraukimas yra prieštarauja sveikatos priežiūros misijai”.

Reaguodami į priimtą Moterų sveikatos apsaugos įstatymą, JAV vyskupai propagavo alternatyvą abortams – parapijose veikiančią tarnybą, pavadintą „Būti su mamomis, kurioms reikia pagalbos” (angl. Standing with Moms in Need).

„Maldaujame tuos, kurie abortą laiko teisėtu moterų poreikių ,sprendimu’, atsisakyti šio mirties ir nevilties kelio, – rašė JAV dvasininkai. – Vietoj to kviečiame visus prisijungti prie mūsų ir siekti vizijos, kurią pristatėme projekte, vizijos, kuri palaiko tiesą, kad kiekviena žmogaus gyvybė yra šventa ir neliečiama – visuomenės, kurioje teisinę žmogaus gyvybės apsaugą lydi gilus rūpinimasis motinomis ir jų vaikais.”

Šia iniciatyva katalikų vyskupijos, parapijos ir agentūros raginamos suteikti išteklių moterims, susidūrusioms su netikėtu ar sunkiu nėštumu. Tarp programų yra projektas, padedantis nėščioms ir vaikus auginančioms motinoms, bei projektas, siūlantis gydymą po aborto ir paramą netekus nėštumo.

„Raginame mūsų tautą teikti pirmenybę moterų, vaikų ir šeimų gerovei tiek materialiniais ištekliais, tiek asmeniniu palydėjimu, kad nė viena moteris niekada nesijaustų priversta rinktis tarp savo ateities ir vaiko gyvybės”, – užbaigė pareiškimą JAV vyskupai.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version