JAV universitete jau dešimt parų vyksta nepertraukiama malda, ten plūsta tūkstančiai maldininkų

ŠaltinisNBC NEWS

Vasario 8 d. rytą Asberio universiteto (JAV) studentai susirinko į kas dvi savaites vykstančios koplyčioje pamaldas, kurios vėliau virto jau dešimt dienų nesibaigiančiu maldos ir šlovinimo susirinkimu. Daugelis tai vadina „atgimimu”, kuris įkvėpė kitų universitetų studentus keliauti į Vilmorą ir dalyvauti šiame susirinkime.

Kentukio valstijoje esančiame Asberio universitete Vilmore trečiadienio rytai skirti įprastinėms pamaldoms koplyčioje. Kelios minutės prieš 10 val. ryto studentai pradeda rinktis Hughes auditorijoje, kur kiekvieną semestrą privalo dalyvauti nustatytame susirinkimų skaičiuje.

Bet vasario 8 d. trečiadienis, Asberio universitete buvo visiškai kitoks. „Pirmąją dieną buvo labai paprastos pamaldos, nors pavadinčiau jas nepaprastomis”, – sakė universiteto prezidentas dr. Kevinas Brownas (Kevinas Braunas).

Vasario 8 d. po rytinių pamaldų scenoje giedojo daugiakultūris gospelo choras. Kai kurie studentai pasiliko ir po pamaldų, o iki vakaro į šventovę plūstelėjo vis daugiau ir daugiau studentų, kurie sukūrė kažką ypatingo, sakė Brownas.

Pamažu prie jų tyliai pradėjo jungtis ir kiti studentai. Buvo matyti, kaip jie šlovina Dievą ir nuoširdžiai meldžiasi už save, savo kaimynus ir visą pasaulį. Kai kurie taip pat reiškė atgailą už padarytas nuodėmes ir meldė išgydymo, taikos, pilnatvės ir teisingumo.

Keletas kitų skaitė Šventojo Rašto eilutes. Daugelis buvo iškėlę rankas į viršų, o keli klūpojo prie altoriaus priešais sceną. Universiteto teologijos dėstytojas pareiškė, kad ketvirtadienio rytą studentai vis dar šlovino, o po pietų auditoriją vėl pradėjo pildytis šimtais studentų.

Iki ketvirtadienio vakaro į Asberio universitetą iš kitų universitetų pradėjo atvykti daugiau studentų. Pamaldų įranga yra paprasta. Jokių projektorių ekranų ar aukštųjų technologijų integravimo, tik medinės šventovės kėdės, užpildytos žmonėmis, ir altoriaus skambutis su kvietimu maldai, kuri vis dar nesibaigė.

Susirinkimo dalyviai socialiniuose tinkluose taip pat dalijosi įrašais ir įspūdžiais iš savo patirties, dalyvaujant atgimime ir stebint galingą giedojimą bei maldas. Daugelis sakė, kad per atgimimą jautė džiaugsmą ir ramybę.

„Absoliuti tiesa, kad socialinė žiniasklaida buvo tas mechanizmas, per kurį žmonės apie tai sužinojo”, – sakė Asberio universiteto komunikacijos viceprezidentas Markas Whitworthas (Markas Vitvortas).

„TikToke” ir „Instagram” vaizdo įrašai su užrašu Asbury Revival sulaukia milijonų peržiūrų, pavyzdžiui, grotažymę #asburyrevival „TikToke“ yra peržiūrėję virš 50 mln. žmonių.

Kevinas Brownas, Asberio universiteto prezidentas, sakė: „Teigčiau, kad šioje vietoje tiesiog tvyro Viešpaties dvasia, tikrai [įsiskverbusi] į mūsų studentų, darbuotojų, dėstytojų ir bendruomenės širdis ir protus. Tai man suteikia tiek daug vilties, kad ši nauja karta, ši Z karta, turi būti apibrėžiama ne nerimu, bet viltimi.”

Praėjusio antradienio vakarą susirinko didžiausia minia: 3000 maldininkų sugužėjo į koplyčią ir keturias perpildytas patalpas visame universiteto miestelyje, prie koplyčios nusidriekė kilometrinė žmonių gyvoji eilė. Pasak Browno, bent du trečdaliai dalyvių atvyko iš kitų valstijų.

Iki šiol čia lankėsi studentai ir darbuotojai iš 22 mokymo įstaigų, taip pat grupės nuo Havajų iki Masačusetso, sakė universiteto dėstytojai. Jie pridūrė, kad netrukus turėtų atvykti keliautojai iš Singapūro ir Kanados.

Nors socialinė žiniasklaida tapo šio renginio greitkeliu į viešumą, Asberio fakulteto dėstytojai sakė, kad jie buvo atsargūs ir nesistengė reklamuoti to, kas vyksta.

„Universitetas priėmė sąmoningą sprendimą neviešinti šio įvykio, nes norėjome, kad mūsų studentų patirtis būtų labai gerbiama”, – sakė Brownas.

Išskyrus įprastą trijų valandų tiesioginę transliaciją iš koplyčios, visi internete matomi vaizdo įrašai buvo padaryti dalyvių. 

Daugelis studentų iš kitų universitetų, kurie praėjusią savaitę prisijungė prie dvasinio atgimimo Asberio universitete, dabar grįžo į savo mokyklas ir ten pradėjo atskirus maldos ir šlovinimo susirinkimus.

8 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version