Po 2018 m. vykusių Parklando mokyklos šaudynių už didesnę ginklų kontrolę pasisakantys aktyvistai tikėjosi pasieksiantys pergalę, deja, tyrimai rodo, jog gyventojų palankumas griežtesnei ginklų kontrolei mažėja pastaruosius 30 metų ir rekordiškai smuko per paskutinius dvejus metus.
1990 m. nacionalinė Gallup apklausa parodė, kad net 78 proc. gyventojų buvo už griežtesnę ginklų kontrolę Amerikoje. 2018 m. po minėtų šaudynių Parkland mokykloje, Floridos valstijoje, 67 proc gyventojų buvo už tai, kad ginklo įsigijimui turėtų būti taikomi griežtesni reikalavimai. Tačiau po šalyje vykusių riaušių ir Black Lives Matter judėjimo siautėjimų, vos 45 proc. vis dar palaiko tokią kontrolę.
Amerikoje teisė turėti šaunamąjį ginklą yra laikoma viena pagrindinių konstitucinių piliečio teisių, kurią nuolat nori pakeisti prieš ginklus nusiteikusi visuomenės dalis. Ekspertai pastebi, kad vangi valdžios reakcija į protestus, kilusius po juodaodžio George Floyd nužudymo, iššaukė masinį visuomenės ginklavimasį. Daugelis JAV miestų, ypatingai valdomi demokratų partijos atstovų, pasyviai reagavo į pranešimus apie Black Lives Matter organizuojamus protestus, peraugusius į riaušes ir masinį valstybinio bei privataus turto niokojimą. Policijai buvo įsakyta nenaudoti jokios perteklinės jėgos prieš protestuotojus. Tokioje situacijoje daugybė gyventojų suprato, kad valdžios struktūros nebegali užtikrinti taikių piliečių ir jų turto apsaugos.
Policijai buvo įsakyta nenaudoti jokios perteklinės jėgos prieš protestuotojus
Ameriką toliau krečiant protestantams ir kylant nusikalstamumui padidėjo ne tik gyventojų palankumas ginklams, bet įspūdingai išaugo savigynai skirtų ginklų pardavimas. Daugiau nei 7,5 milijono asmenų pernai JAV tapo pirmąkart ginklą įsigijusiais asmenimis. Pirmąkart istorijoje įspūdingai išaugo ginklo savininkių – moterų skaičius šalyje.