JAV kardinolas Wuerlas „sielovadinei veiklai“ 2020 – aisiais metais gavo 2 mln. dolerių

Tyrimas nustatė, kad kardinolas Donaldas Wuerlis, Vašingtono DC arkivyskupas emeritas, kuris 2018 m. pasitraukė dėl skandalo, pernai iš arkivyskupijos gavo daugiau nei 2 mln. dolerių už nenurodytą „sielovadinę veiklą“.

Wuerlui skirta suma padidėjo nuo maždaug 1,5 mln. dolerių 2019 m. Arkivyskupijos finansinėje ataskaitoje nedetalizuojama, kokiai „tęstinei sielovadinei veiklai“ šie pinigai buvo skiriami.

Palyginimui, suma, kurią arkivyskupija skyrė „Kunigų formavimui“ šiek tiek sumažėjo nuo 1,1 mln. dolerių 2019 m. iki šiek tiek daugiau nei 1 mln. dolerių 2020 m.

Panašiai ir „Arkivyskupijos labdaringai veiklai“ 2020 m. buvo skirta šiek tiek daugiau nei 401 000 dolerių, o 2019 finansiniais metais tai veiklai buvo skirta šiek tiek daugiau nei 651 000 dolerių.

„The Pillar” patvirtino, kad Wuerlas 2021 m. sausio mėn. vedė bent vienas rekolekcijas JAV vyskupų grupei. Arkivyskupija neatsakė į „The Pillars“ klausimus apie tai, kokias kitas sielovadines veiklas arkivyskupija buvo leidusi Wuerlui atlikti.

Per 2018 metų vasarą atskleisti faktai apie buvusio kardinolo Theodoro McCarricko netinkamą seksualinį elgesį sukėlė klausimų, ar Wuerlis, McCarricko įpėdinis, žinojo apie McCarricko nusižengimus.

Nustatyta, kad McCarrickas seksualiai išnaudojo nepilnamečius ir suaugusius seminaristus bei kunigus, todėl popiežius Pranciškus 2019 m. vasario mėn. jį grąžino į pasauliečių luomą.

Savo ruožtu Wuerlas tvirtino nieko nežinojęs apie McCarricko seksualinį elgesį iki 2018 m.

Tačiau ankstesni pranešimai, taip pat naujausias „McCarrick“ tyrimas parodė, kad Wuerl 2004 m. buvo informuotas apie galbūt netinkamą McCarricko seksualinį elgesį su suaugusiuoju.

Nors Wuerlas persiuntė pranešimą apie tariamą netinkamą elgesį apaštališkam nuncijui Vašingtone, D.C., tačiau nerasta duomenų, kad tuo metu sunkiai sirgęs nuncijus būtų perdavęs jį Vatikanui.

„McCarricko” ataskaitoje taip pat aprašytas 2010 m. įvykis, kai Wuerlas patarė tuometiniam popiežiui Benediktui nesiųsti McCarrickui sveikinimo gimtadienio proga, nes yra „galimybė, kad „New York Times“ išspausdins jau paruoštą bjaurų straipsnį apie moralinį kardinolo gyvenimą.“

2006 metų gegužės mėn. Wuerlis buvo paskirtas vadovauti Vašingtono arkivyskupijai. Popiežius Benediktas XVI 2010 m. paskyrė jį kardinolu. Anksčiau nuo 1988 m. jis buvo Pitsburgo vyskupas.

2015 m., kai jam sukako 75 metai, Wuerlas, kaip to reikalauja bažnytinė teisė, Vatikanui buvo pateikęs atsistatydinimo pareiškimą.

Popiežius Pranciškus 2018 m. spalio mėn. Wuerlio atsistatydinimo prašymą patenkino, tačiau paprašė, kad jis liktų apaštališkuoju administratoriumi iki tol, kol bus paskirtas įpėdinis. 2019 m. gegužės mėn. Vašingtonui buvo paskirtas arkivyskupas – dabar kardinolas – Wiltonas Gregory.

Vašingtono arkivyskupija, po kovo 4 d. „The Pillar“ paskelbto pranešimo, pareiškė, kad „tęstinės sielovadinės veiklos“ sąskaitoje esančios lėšos yra aukos, „kurias aukojo asmenys, norintys padengti kardinolo Wuerlio išlaidas bei sielovadinius poreikius“.

„Visas kardinolo Gregory ir kardinolo Wuerlio išlaidas ištisus metus peržiūri arkivyskupijos finansų tarybos nariai. Visos išlaidos praeina per arkivyskupijos įprastą biudžetą ir vidaus kontrolės procedūras, kurias kasmet taip pat tikrina apskaitos įmonė “, – daroma išvada arkivyskupijos pranešime.

JAV Vyskupų Konferencijos pateikiamos gairės, kuriose numatyta, kad į pensiją išėjusiam vyskupui rekomenduojama iš vyskupijos skirti mažiausiai 2250 dolerių stipendiją per mėnesį, taip pat būstą, sveikatos draudimą, automobilį, padengti kelionės išlaidas, jei reikia sekretoriaus etatą, ir pasirūpinti tinkamomis laidotuvėmis.

Žinoma, kad Wuerlio pirmtakas McCarrickas šimtus tūkstančių dolerių per vadinamąjį arkivyskupo fondą panaudojo dovanoms aukštiems Vatikano pareigūnams.

Vašingtono arkivyskupija iki šiol atsisako atskleisti pinigų šaltinius, sumas ir panaudojimą, nors ir pripažino, kad fondas egzistuoja.

3 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version