Jaunimą iš visos Lietuvos sukvietė keliaujanti Pašaukimų stovykla

Rugpjūčio 1–6 d. jau ketvirtą kartą jaunimą iš visos Lietuvos sukvietė keliaujanti Pašaukimų stovykla „Meilė lyg audra“. Dalyviai susipažino su skirtingų pašaukimų atstovais ir buvo raginami atidžiau patyrinėti savąjį pašaukimą. Maršrutu Kaunas–Kretinga–Palanga–Šventoji–Laukžemė–Klaipėda–Kaunas patraukė daugiau kaip 40 jaunų žmonių. Dalyviai pėsčiomis įveikė apie 45 km. Visą kelionę buvo pakaitomis nešamas kryžius, sveriantis apie 4 kg, tačiau svoris neatbaidė – jį, kaip didžiausią brangenybę, nors ir nedidelę atkarpą, palaikyti rankose stengėsi dažnas dalyvis.

Keliaujančią Pašaukimų stovyklą nuo 2021 m. organizuoja Kauno arkivyskupijos Pašaukimų sielovados komanda, vadovaujama sesers Loretos Armalytės ir Kauno kunigų seminarijos rektoriaus kunigo Liutauro Vilėniškio. Stovyklą lydėjo Pašaukimų sielovados savanorių komanda su balsingaisiais šlovintojais Kristina Dapkute ir Juliumi Armaliu priešakyje.

Stovyklos metu buvo pristatomi skirtingi pašaukimai, laukė įkvepiantys vienuolių ir pasauliečių liudijimai, kasdien vyko šv. Mišios, buvo lankomos vis kitos šventovės, o sekmadienį visus sukvietė stipriai širdis palietusios Sutaikinimo pamaldos. Stovykloje dalyviai žygiavo pėsčiomis palei jūrą, taip pat kulniavo miškais ir laukais. Žygeiviai nakvodavo vis kitame pajūrio mieste, atlikdavo užduotis ir gilindavosi į savo pašaukimą. Rytus visi pradėdavo romia malda ir energinga mankšta.
Kur pabuvojome ir ką pamatėme?

1 diena. Tema: MEILĖS SLĖPINYS.

Susirinkę į Kauno kunigų seminariją dalyviai susipažino, pavakarieniavo ir patraukė į seminarijos dvasios tėvo kunigo Andriaus Končiaus vedamą ekskursiją „Neatrasti seminarijos lobiai“. Dalyviai apžiūrėjo, kur gyvena, mokosi ir sportuoja seminaristai. „Miegas yra labai svarbi seminaristo ugdymo dalis, nes miegas būtinas šventumui. Nes kas nenusideda – tas šventas, o kas miega – niekada nenusideda. Taigi, ilgas miegas – tai kelias į šventumą“, – šmaikštavo kun. A. Končius.

Vėliau siauromis kopėčiomis dalyviai leidosi į požemius, kabarojosi ant stogo, aplankė įspūdingą virtuvės kompleksą. Čia darbuotoja Gabrielė Plerpaitė pažymėjo, kad kadaise į valgomąjį susirinkdavo apie 200 žmonių. „Seminaristai labiausiai mėgsta cepelinus, kugelį, lietinius ir varškės apkepą, bet ne itin draugiškai žvelgia į košę“, – atskleidė ji.

Apžvelgę studijų garbės dekano prelato prof. Vytauto Stepono Vaičiūno OFS auditoriją ir seminarijos biblioteką, stovyklautojai išklausė monsinjoro Artūro Jagelavičiaus paskaitą apie kunigų seminarijos istoriją.

„Ką gali padaryti drąsus kunigas? Čia gyvenęs salezietis kunigas Bronius Paukštys išgelbėjo apie 200 žydų. Linkiu ir jums daugiau drąsos gyvenime!“ – sakė monsinjoras A. Jagelavičius.

Vakarą užbaigė Kauno Švč. Trejybės (seminarijos) bažnyčioje nuskambėjęs kun. A. Končiaus įkvėpimas tema „Meilės slėpinys“, šlovinimas ir Švč. Sakramento adoracija.

2 diena. Tema: MEILĖ NEMYLIMA.

Į autobusiukus sukritę dalyviai iš Kauno patraukė į Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią, dalyvavo šv. Mišiose ir Porciunkulės atlaiduose. Papietavę Pranciškonų vienuolyne stovyklautojai išgirdo kunigo brolio Kazimiero Aurelijaus Kasparavičiaus liudijimą apie pašaukimą į kunigystę. „Dievas kiekvieną iš mūsų myli besąlygiškai“, – ne kartą liudijimo metu pabrėžė jis.

Po to laukė nedidelis žygis į Kretingos Šv. Klaros seserų vienuolyną. Jame daugelį nustebino faktas, kad šios vienuolės duoda klauzūros įžadą. „Tai taip jos ir pragyvena visą gyvenimą niekur neišeidamos iš namų?!“ – stebėjosi žygeiviai.

„Mūsų pagrindinis darbas – malda. Klauzūra – tai būdas susitelkti į maldą, dvasinius dalykus“, – liudijo sesuo Pranciška (Kristina Mačiulytė). „Dievas labai veikia per žmones, reikia turėti atvirą širdį, kad tą atpažintum. Reikia nebijoti įsipareigoti. Drąsiai rinkitės savo pašaukimą – sakykite jam „taip!“, – drąsino klarisė.

Po liudijimo visi keliavo atsigaivinti prie Kretingos Lurdo. Vakare dalyviai įsikūrė kunigo Hermano Šulco Jaunimo sodyboje ir išgirdo jo liudijimą apie misionierystę. Vien Ruandoje jis praleido net 40 metų.

„Svarbiausias pašaukimas – degti Dievo meile!“ – konstatavo kun. H. Šulcas.

3 diena. Tema: BESĄLYGIŠKA MEILĖ.

Ryte dalyviai išgirdo Švč. Mergelės Marijos Nepaliaujamos Pagalbos šv. Pranciškaus seserų kongregacijos sesers Brigitos Editos Gramauskaitės impulsą tema „Besąlygiška meilė“.

„Krikštas – tai viza į dangų“, – teigė ses. B. E. Gramauskaitė. Ses. Brigita ragino iš pradžių būti kuo arčiau Jėzaus (maldoje, adoracijoje, bendruomenėje), o tik paskui prisipildžius meilės eiti daryti gerų darbų. Ji rekomendavo kiekvienam atvykti į KAIROS rekolekcijas.

Po impulso vyko šv. Mišios, o tuomet dalyviai patraukė pėsčiomis į Palangą. Galiausiai dalyviai pasiekė jūrą ir patyrė neapsakomą pilnatvės, džiaugsmo ir Dievo artumos laiką.

4 diena. Tema: MEILĖ LYG AUDRA.

Sekmadienio rytas prasidėjo nuo kunigo Liutauro Vilėniškio mokymo tema „Meilė lyg audra“. „Save geriau pažinsi, kai pažinsi Dievą“, – susimąstyti ragino kun. L. Vilėniškis.

„Gamta – kaip antras Šventasis Raštas. Dievą nesunku patirti per šį grožį. Tik pagalvokite – jei gamta yra tokia graži, tai koks nuostabus tuomet yra Dievas!“ – įkvepiančiai kalbėjo kun. L. Vilėniškis.

Po mokymo dalyviai turėjo kelias laisvas valandas: kas bėgo prie jūros, kas – į mišką, o kas į pačią Palangą pasižvalgyti patraukė. Po pertraukos visi susirinkę krūvon dalyviai iškeliavo pakrante iš Palangos į Šventąją.

Atvykus ir įsikūrus visi susirinko Šventosios gyvenvietės Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje, kur diakonas Arūnas Raudonius sakė įvadą į Sutaikinimo pamaldas.

„Kai pradedi gėdytis Dievo – užsidedi kaukes. Bet Dievui nereikia tavo kaukių. Dievas nori, kad ateitum originalus „tu“, toks, koks esi“, – sakė A. Raudonius.

„Miestas – žmogaus kūrinija, o gamta – Dievo. Gyvenk gamtoje, reguliariai bei nuoširdžiai eik išpažinties ir tau nereikės psichologų“, – teigė diakonas A. Raudonius.

Po Sutaikinimo pamaldų ir šv. Mišių stovyklautojų laukė naktipiečiai bei poilsis arba naktinės maudynės jūroje.

5 diena. Tema: NELIEKU, KOKS BUVĘS.

Šią dieną dalyviai išgirdo Lauryno ir Birutės Stanių šeimos liudijimą. Jie susituokė būdami 18 ir 19 metų ir santuokoje skaičiuoja jau šešerius metus. Pora laikosi taisyklės: niekada neiti miegoti susipykus.

„Juk Šventajame Rašte rašoma: „Rūstaudami nenusidėkite! Tegul saulė nenusileidžia ant jūsų rūstybės“, – citavo L. Stanys Laišką efeziečiams (4, 26) ir pridūrė:  – Kalbėjimasis – santuokos pamatas.“

Kuo santuokos pašaukimas toks gražus? „Kad su žmogumi išgyveni tokį gilų santykį, kokio su niekuo kitu negalėtum išgyventi. Per tą santykį su žmona atsiskleidžia mano santykis su Dievu“, – teigė L. Stanys.

B. Stanienė paminėjo žinomą tiesą: jei Dievas pirmoj vietoj – tada viskas savo vietoj. „Stengiuosi mylėti vyrą taip, kaip mylėčiau Kristų, jeigu Jis būtų žemėje. Einu pasimelsti, skaitau Šventąjį Raštą, jis mane pripildo savo meilės ir tada noriu tą meilę kažkam duoti“, – kalbėjo B. Stanienė.

Atsisveikindamas L. Stanys ragino Pašaukimų stovyklos dalyvius: „Jei ko labai trokštate – ĮKYRIAI MELSKITE DIEVO. Kasdien, be atvangos!“

Po šeimos liudijimo sekė įkvepiančios šv. Mišios, aukojamos kunigo Virgilijaus Poškaus.

Vėliau pėsčiomis dalyviai iš Šventosios iškeliavo į Laukžemę. Pakeliui pylė lietus, tačiau žygeivių jis nesustabdė – vasarinis lietus puikiai atgaivino karštą vasaros dieną. Po vakarienės visi susirinko į linksmą Talentų vakarą ir šokius. Po šventinių vaišių dalyviai grįžo nakvoti į Šventąją, o kai kas dar spėjo išsimaudyti naktinėje Baltijos jūroje.

6 diena. Tema: NAUJU IR GYVU KELIU.

Keliaujančią pašaukimų stovyklą „Meilė lyg audra“ užbaigė šv. Mišios Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.

Po to dalyviai džiaugėsi šventiniais pietumis ir bendryste, o iškeliaudami kiekvienas dovanų gavo po buteliuką su bičiulių palinkėjimais, Baltijos smėliu, akmenėliais ir kriauklytėmis.

Prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios buvo padaryta paskutinė stovyklos nuotrauka, sekė masinis apsikabinimo seansas su naujais bičiuliais bei atsisveikinimas. Bet neilgam – rugsėjo 14 d. Šiluvoje vyks dūzgės, kur visi žygio dalyviai mielai laukiami. Iki pasimatymo!

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version