Japonijos premjeras nurodė atlikti tyrimą dėl Susivienijimo Bažnyčios

ŠaltinisBNS

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijus Kišida) pirmadienį nurodė atlikti vyriausybinį tyrimą dėl Susivienijimo Bažnyčios, po ekspremjero Shinzo Abe (Šindzo Abės) nužudymo vėl atkreipus dėmesį į šią religinę bendruomenę.

Sh. Abe nužudymu kaltinamas vyras taikėsi į buvusį lyderį manydamas, kad jis yra susijęs su Susivienijimo Bažnyčia. Įtariamasis piktinosi šios religinės organizacijos veikla, nes jo motina aukojo jai didžiules sumas.

Susivienijimo Bažnyčia kaltinama tuo, kad spaudžia savo narius aukoti jai daug pinigų.

Šią sektą, oficialiai vadinamą Šeimų federacija už taiką ir susivienijimą pasaulyje, Korėjoje įkūrė Sun Myung Moonas (Sun Mjung Munas); jos nariai dar vadinami „munistais“.

Šalies žiniasklaida pranešė, kad tyrimo metu bus aiškinamasi, ar Susivienijimo Bažnyčia pakenkė visuomenės gerovei ir ar jos veiksmai prieštarauja religinės organizacijos statusui

Susivienijimo Bažnyčia neigia kaip nors pažeidusi įstatymus, bet virtinė buvusių narių viešai kritikavo jos praktiką, buvo atskleista organizacijos ryšių su aukščiausio rango politikais.

“[F. Kishida] nurodė man pasinaudoti mūsų teise tirti Susivienijimo Bažnyčią“, – reporteriams sakė švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministrė Keiko Nagaoka.

„Pradėsiu iškart“, – pridūrė ji.

Vėliau pirmadienį F. Kishida turėtų pasisakyti šiuo klausimu. Šalies žiniasklaida pranešė, kad tyrimo metu bus aiškinamasi, ar Susivienijimo Bažnyčia pakenkė visuomenės gerovei ir ar jos veiksmai prieštarauja religinės organizacijos statusui.

Tyrimas galėtų nulemti įsakymą išformuoti organizaciją pagal religinių susivienijimų įstatymą. Tokiu atveju Susivienijimo Bažnyčia prarastų nuo mokesčių atleistos religinės organizacijos statusą, bet galėtų toliau veikti.

Vis dėlto pranešama, kad vyriausybė dėl susirūpinimo religijos laisve nelabai norėtų skelbti tokio įsakymo Susivienijimo Bažnyčiai.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version