Izraelio šiaurėje per kasmetinę religinę šventę prie Merono kalno žydų maldininkų minia pralaužė policijos užtvaras.
Praėjusiais metais per piligrimų spūstį Merone žuvo 45 žmonės.
Izraelio policija pranešė, kad „dešimtys ekstremistų“ įsiveržė į religinio objekto teritoriją „vartydami tvoras ir keldami pavojų žmonių gyvybei“.
Policija atsitraukė iš tos vietos, kai grupė maldininkų pralaužė užtvaras ir įsiveržė į teritoriją, pranešė naujienų agentūros AFP fotografas ir pridūrė, kad kiek vėliau pareigūnai grįžo.
Daugiau kaip 10 tūkst. maldininkų susirinko toje vietovėje trečiadienį. Pareigūnai ėmėsi papildomų saugumo priemonių tvarkai užtikrinti.
Piligrimai čia kasmet susirenka per šventę „Lag BaOmer“. Prie rabino Shimono Bar Yochai (Šimono Bar Jochajaus), II amžiaus Talmudo išminčiaus, kapo nusidriekia ilgos žydų ultraortodoksų eilės.
Pernai balandžio 30 dieną didžiuliai miniai maldininkų judant siauru praėjimu, vyrams skirtoje teritorijos dalyje kilo spūstis. Tarp dešimčių sutryptų žmonių buvo mažiausiai 16 vaikų
Pernai balandžio 30 dieną didžiuliai miniai maldininkų judant siauru praėjimu, vyrams skirtoje teritorijos dalyje kilo spūstis. Tarp dešimčių sutryptų žmonių buvo mažiausiai 16 vaikų. Tuometinis Izraelio vyriausybės vadovas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) šią spūstį pavadino „viena baisiausių“ nelaimių šalies istorijoje.
AFP fotografas matė, kaip ketvirtadienį policija sulaikė ir surakino antrankiais kelis maldininkus. Be to, buvo sugadinta kažkiek vaizdo stebėjimo kamerų ir elektros įrenginių.
Tada policija sustabdė tikinčiųjų srautą, judantį link piligriminio objekto.
„Lag BaOmer“ baigėsi ketvirtadienį vėlai vakare.
Ministras pirmininkas Naftali Bennettas (Naftalis Benetas) trečiadienį sakė, kad jo vyriausybė „daug investavo“ į naujas saugos priemones, siekdama užtikrinti, kad nepasikartotų praėjusių metų tragedija.
Tarp pakeitimų – įvestas apribojimas žmonių skaičiui. Teritorijoje vienu metu leidžiama būti ne daugiau kaip 16 tūkst. maldininkų.
Antradienį policija pranešė konfiskavusi peilių ir plaktukų iš „ekstremistinės ultraortodoksų grupės“ narių, kurie, kaip įtariama, ketino padaryti žalos ryšių infrastruktūrai toje teritorijoje.
Kai kurios ultraortodoksų sektos yra antisionistinės ir nepritaria žydų valstybės egzistavimui. Jų nariai nepripažįsta Izraelio valstybės institucijų ir neretai įsitraukia į konfliktus su policija.