Rugsėjo 25 dieną į suvažiavimą rinkosi politinė partija Krikščionių sąjunga (KS). Partija, įkurta prieš pusantrų metų, savo programą grindžia krikščioniškosios demokratijos principais, pasisako už šeimos, bendruomenės, tautinio istorinio paveldo puoselėjimą, mato Lietuvą kaip aktyvią euroatlantinės bendrijos narę. KS politikos nuostatos remiasi Bažnyčios socialiniu mokymu, Europos krikščioniškosios demokratijos šviesulių – Roberto Schumano, Konrado Adenauerio – politine patirtimi. KS pritaria neseniai pasirodžiusiai Šiluvos deklaracijai, kurioje išdėstyti dabarčiai svarbūs politiniai ir socialiniai visuomenės siekiai.
Šiandien KS gretose yra virš 2500 narių. Praeitais metais vykusiuose Seimo rinkimuose partija pasirodė kukliai, tačiau jos tuomet pabrėžti politikos prioritetai – šeimos apsauga ir jos stiprinimas, bendruomeniškumo ir atsakomybės skatinimas ekstremalios situacijos sąlygomis – šiandien tapo bene svarbiausiomis politikos temomis. Žmonės aktyviai jungėsi į Šeimų maršą, Lietuvos krikščionys vis garsiau išsako tvirtas savo nuostatas vertybiniais klausimais. Jie nori išsaugoti religijos laisves ir demokratiją. Bet atsispirti primetamai LGBT ideologijai įmanoma tik maksimaliai susivienijus jai oponuojančius. Vienybės siekimas vienas iš KS prioritetų. Partija turi originalių ir patrauklių pasiūlymų švietimo ir mokslo, sveikatos ir socialinės apsaugos, kultūros, mokesčių politikos srityse. Visa tai, pasak partijos vadovų, leidžia tikėtis, kad KS įtaka augs, juolab, kad per neilgą savo gyvavimo laikotarpį partija sustiprino savo įtaką politiniame Lietuvos spektre, rado bendraminčių kitose šalyse.
Pažymėtina, kad KS suvažiavimą sveikina Lietuvos Šeimų Maršas, sveikinimo laišką gavome iš neseniai Seime įsikūrusios Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderio Sauliaus Skvernelio. Geros kloties linkėjimai gauti iš Airijos, Lenkijos, Vengrijos politikų, suvažiavimą pasveikino ir norą bendradarbiauti pareiškė Krikščioniškosios demokratijos ir Partijos Jaunoji Lietuva Lyderiai.
Suvažiavimo metu planuojama išklausyti partijos pirmininko ataskaitos, išsirinkti partijos ir jos darbinių struktūrų vadovus, priimti rezoliucijas, atspindinčias dabartinės politinės padėties vertinimą, taip pat programinius siūlymus šeimos stiprinimo, švietimo, kultūros, užsienio politikos srityse.