Italijos vyskupas priėmė sprendimą dėl Mergelės Marijos apsireiškimų Trevinjane

ŠaltinisCNA

Po ekspertų grupės atlikto tyrimo, „karštos” maldos ir „atidaus įžvalgumo” Italijos vyskupas nusprendė, kad tariami Mergelės Marijos apsireiškimai Trevinjano Romano miestelyje, esančiame už 48 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Romos, nėra antgamtiniai.

Kovo 6 d. Čivitos Kastelanos vyskupijos išplatintame pareiškime aiškinama, kad jos „vyskupas Marco Salvi (Markas Salvis) po atitinkamo kruopštaus svarstymo laikotarpio, išklausęs iš [vyskupijos] teritorijos ateinančius liudijimus ir pasitelkęs ekspertų komisiją, sudarytą iš mariologo, teologo, kanonisto, psichologo, taip pat pasitelkęs kai kurių specialistų patarimus iš šono bei apsvarstęs Marijos vaidmenį Bažnyčios Tradicijoje ir gyvajame Dievo tautos tikėjime, po karštos maldos nutarė, kad aptariami įvykiai nėra antgamtiniai”.

Vyskupo dekrete teigiama, kad 2016 m., Gisella Cardia (Džizela Kardija), gimusi kaip Maria Giuseppa Scarpulla (Marija Džiuzepa Skarpula), pranešė apie tariamus Mergelės Marijos, Jėzaus ir Dievo Tėvo apsireiškimus, kurie neva įvyko Trevinjano Romano mieste, esančiame Čivitos Kastelanos vyskupijoje.

Pranešama, kad šie įvykiai prasidėjo po to, kai Cardia ir jos vyras Gianni (Džanis) 2014 m. iš Medžiugorjės parsivežė Taikos Dievo Motinos paveikslą.

Pasak Cardios, atvaizdas ne tik verkia krauju, bet ir padaugina maisto, o žinia perduodama kiekvieno mėnesio trečiąją dieną, kaip tai atsitinka 25-ąją dieną su tariamų Mergelės Marijos apsireiškimų Medjugorjėje vizionieriais.

Cardia, įkūrusi pelno nesiekiančią asociaciją, priimančią aukas, kurios koplyčią Trevinjano miesto valdžia uždarė, subūrė daugybę tikinčiųjų ir kunigų maldos susitikimams, nors Bažnyčia jų neleido.

Pranešama, kad šie įvykiai prasidėjo po to, kai Cardia ir jos vyras Gianni (Džanis) 2014 m. iš Medžiugorjės parsivežė Taikos Dievo Motinos paveikslą.

Visa tai, vėliau praminta „Trevinjano įvykiais”, išgarsėjo 2023 m., kai vyskupas M. Salvi buvo paskirtas miesto vyskupu.

2023 m. balandžio 14 d. jis paskelbė pareiškimą, kuriame prašė tikinčiųjų nedalyvauti Cardios buriamuose renginiuose.

Be to, tais pačiais metais Čivitavekijos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl sukčiavimo prieš Cardią ir jos vyrą, o miestelio meras įsakė nugriauti koplyčią, kurioje rinkdavosi jos sekėjai.

Savo dekrete Italijos prelatas paaiškino, kad tariamų Marijos apsireiškimų pranešimuose yra „daug teologinių klaidų”. Jis uždraudė kunigams švęsti „sakramentus ar pagrindinius liaudiškojo pamaldumo renginius”, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai siejasi „su Trevinjano Romano, tiek „Madonna di Trevinjano ITS asociacijos” teritorijos įvykiais, tiek kitose privačiose, viešose ir bažnytinėse vietose”.

Dekretu taip pat uždrausta kunigams „vykti į apsireiškimo vietą arba skatinti tikinčiuosius manyti, kad yra koks nors bažnytinis pripažinimas”.

Vyskupas M. Salvi taip pat įpareigojo Cardią, jos vyrą ir „visus Trevinjano įvykiuose dalyvavusius įvairaus rango asmenis gerbti vyskupo sprendimus ir jų laikytis, be to, būti pasirengusiems užbaigti apsivalymo ir įžvalgumo kelią, kuris skatina ir palaiko bažnytinę vienybę”.

Vyskupas taip pat aiškiai nurodė, kad „titulas „Madonna di Trevinjano” (Trevinjano Dievo Motina) neturi bažnytinės vertės ir negali būti naudojamas taip, tarsi ją turėtų, net civilinėje srityje”.

Prelatas taip pat įspėjo tikinčiuosius apie pareigą „susilaikyti nuo privačių ir (arba) viešų susitikimų (maldos ir (arba) katechezės), kuriuose antgamtinė Trevinjano įvykių tiesa būtų laikoma neabejotina ir neginčijama, organizavimo ir (arba) dalyvavimo juose arba įvykiuose, kuriuose vyskupijos ordinaras būtų spaudžiamas keisti savo teisėtus sprendimus dėl šių įvykių”.

14 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version