Italijos oro uostas bus pavadintas buvusio šalies premjero vardu

ŠaltinisAFP-AP-BNS

Milano oro uostą ketinama pervardinti skandalingai pagarsėjusio Italijos magnato, triskart ministro pirmininko poste dirbusio Silvio Berlusconi (Silvijaus Berluskonio) vardu, nors tam priešinasi centro kairiųjų miesto meras.

Vicepremjeras Matteo Salvini (Matėjas Salvinis), kuris taip pat yra transporto ministras ir kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga“ vadovas, apie pavadinimo pakeitimą paskelbė penktadienį, praėjus kiek daugiau nei metams po S. Berlusconi mirties.

„Galutinis sprendimas priklauso nuo transporto ministro, o aš esu pasirengęs jį pasirašyti, su pasididžiavimu ir jauduliu pagerbdamas savo draugo Silvio, didžio verslininko, didžio milaniečio ir didžio italo, atminimą“, – teigė M. Salvini.

Milano meras Giuseppe Sala (Džuzepė Sala) antradienį sakė, kad sprendimą pakeisti vieno didžiausių Italijos oro uostų „Malpensa“ pavadinimą turėjo priimti ne tik M. Salvini.

„Ar toks sprendimas gali būti priimtas per 24 valandas?“ – jo žodžius citavo Italijos naujienų agentūra AGI.

Glaudžiai su Milanu susijęs milijardierius S. Berlusconi, miręs praėjusių metų birželį 86 metų amžiaus, buvo labai prieštaringai vertinama asmenybė.

Vieni italai jį laikė žaviu, savo rankomis sėkmę pasiekusiu žmogumi, kiti – tarptautine gėda, ypač dėl daugybės teisinių problemų ir sekso skandalų.

Buvęs kruizinių laivų dainininkas gimė Milane ir čia susikrovė didžiulį turtą.

Daugiau nei 30 metų jis vadovavo „AC Milan“ futbolo klubui, kuris jam vadovaujant penkis kartus laimėjo prestižinę Čempionų lygą.

Tačiau jį taip pat persekiojo kaltinimai mokėjus jaunoms merginoms už tylą apie jo garsiąsias orgijas, kurios, kaip jis visada tvirtindavo, tebuvo elegantiškos vakarienės.

2013 metais S. Berlusconi buvo nuteistas septynerius metus kalėti už tai, kad mokėjo už seksą 17-metei, žinomai kaip „Ruby the Heart-Stealer“, tačiau vėliau šis nuosprendis buvo panaikintas.

Antroji jo žmona Veronica Lario (Veronika Lario) 2014 metais su juo išsiskyrė, sakydama, kad nebegali pakęsti, kaip ji teigė, vyro bendravimo su nepilnametėmis.

Pagrindinės Italijos opozicinės partijos – centro kairiosios Demokratų partijos (PD) – Milano skyrius taip pat pasmerkė, jų teigimu, netinkamą ir neteisingą pasirinkimą.

„Mūsų vartai į pasaulį nusipelno reprezentuoti bendrą atmintį ir vienijančias mūsų šalies vertybes“, – sakoma pranešime. Jame teigiama, kad rengiamas nekvestionuojamos reputacijos asmenybių, kurių vardu galėtų būti pervadintas oro uostas, sąrašas.

Kairiosios pakraipos profesinė sąjunga CGIL svetainėje Change.org paskelbė internetu teikiamą peticiją, kurioje siūloma oro uostą pavadinti garsios italų baleto šokėjos iš Milano Carlos Fracci (Karlos Frači) vardu.

CGIL teigė, kad C. Fracci „visame pasaulyje skleidė eleganciją, stilių ir bravūrą“, ir ragino valdžios institucijas „vengti pasirinkimų, keliančių gilų susiskaldymą“.

Valstybinės laidotuvės

Milano Duomo katedroje 2023 m. birželio 12 d. vyko Italijos buvusio premjero S. Berlusconi valstybinės laidotuvės.

Tūkstančiai žmonių prie Duomo katedros ir jos viduje plojo, taip išreikšdami pagarbą, kai gėlėmis išpuoštas S. Berlusconi karstas buvo iškeltas iš katafalko ir įneštas į maldos namus.

Kai karstas buvo padėtas priešais altorių, jo vaikai ir partnerė M. Fascina braukė ašaras.

Daugelis italų žiniasklaidos ir sporto magnatą, triskart premjero kėdėje sėdėjusį S. Berlusconi vadina įtakingiausia pastarųjų dešimtmečių Italijos asmenybe.

Tačiau jų nuomonės dėl to, ar jo įtaka buvo geresnė, ar blogesnė, ir dėl to, ar buvęs premjeras nusipelnė viso šurmulio ir iškilmingų ceremonijų, smarkiai išsiskiria.

Sulaukęs 86 metų amžiaus, S. Berlusconi mirė pirmadienį Milano ligoninėje, kur buvo gydomas nuo lėtinės leukemijos. Jo šeima surengė privačią atsisveikinimo ceremoniją vienoje iš S. Berlusconi vilų netoli Milano – miesto, kuriame jis uždirbo milijardus kaip žiniasklaidos imperijos vadovas, prieš 1994-aisiais įsitraukdamas į politiką.

Sulaukęs 82-erių, S. Berlusconi buvo išrinktas į Europos Parlamentą, o pernai – į Italijos Senatą. 

Dėl savo draugystės su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu jis sulaukė nemažai kritikos iš savo bendražygės G. Meloni. Savo 86-ojo gimtadienio proga, tęsiantis plataus masto Rusijos invazijai į Ukrainą, jis gavo iš V. Putino dovanų degtinės, o pats gyrėsi nusiuntęs Kremliaus šeimininkui itališko vyno.

Jį pergyveno 33 metų partnerė Marta, dvi buvusios žmonos ir penki vaikai. Kai kurie iš jų padeda valdyti jo imperiją, kurios vertė neseniai buvo įvertinta maždaug 6,5 mlrd. eurų.

Visų viešųjų pastatų vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, taip pagerbiant lyderio, kurio įtaka buvo gerokai platesnė nei politika, nes jis daug dėmesio skyrė televizijai, laikraščiams ir sportui, atminimą.

Parlamento veikla buvo sustabdyta trims dienoms, o vyriausybė paskelbė nacionalinę gedulo dieną – pirmą kartą dėl buvusio ministro pirmininko mirties.

Šį sprendimą kritikavo S. Berlusconi šalininkai, kaltinę jį kronizmu, korupcija ir įstatymų stūmimu, siekiant apsaugoti savo interesus.

Senatorius Andrea Crisanti (Andrėja Krisantis) sakė esąs griežtai prieš tokius nacionalinius pagerbimus „žmogui, kuris negerbia valstybės“, ir atkreipė dėmesį į galutinį S. Berlusconi nuteisimą už mokestinį sukčiavimą 2013 metais.

Rosy Bindi (Rosi Bindi), buvusi kovos su mafija komisijos vadovė, teigė, kad tai buvo „netinkamas sprendimas tokiam skaldančiam asmeniui kaip S. Berlusconi“, o dienraštis „Repubblica“ teigė, kad institucinis uždarymas yra kraštutinis sprendimas, ir palygino jį su Britanijos protokolu dėl karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) mirties.

S. Berlusconi savo viloje Arkorėje, netoli Milano, pastatė faraono įkvėptą marmurinį mauzoliejų, kuriame būtų galima palaidoti jo šeimos narius ir draugus, kai jie numirs.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version