Italija artėja prie eutanazijos įteisinimo

ŠaltinisCNA

Italijos Katalikų bažnyčia pareiškė, kad gyvybė turi būti „saugoma ir ginama“ po to, kai vietos sveikatos priežiūros institucijos Italijoje uždegė žalią šviesą pirmajai šalyje teisėtai savižudybei su pagalba.

Italijos Ankonos miesto sveikatos tarnybos etikos komitetas nusprendė, kad 43 – ejų metų italas atitinka 2019 m. įstatymo, kuriuo Italijoje tam tikromis sąlygomis dekriminalizuojama savižudybė su pagalba, reikalavimus. Dabar Ankonos teismas turi nuspręsti, ar 43 – ejų metų Mario gali tęsti savižudybę su medicinine pagalba pagal savo asmeninius pageidavimus.

Po sprendimo priėmimo Italijos vyskupų sveikatos biuro vadovas t. Massimo Angelelli (Masimas Angeleli) sakė: „Gyvybė yra gautas gėris, kurį reikia saugoti ir ginti visomis jo sąlygomis. Niekas negali būti kviečiamas būti kitų mirties nešėju. Žmogaus sąžinė neleidžia mums to daryti“, – pridūrė jis.

niekas nėra kviečiamas būti kitų mirties nešėju. žmogaus sąžinė neleidžia mums to daryti.

Prieš 11 metų Mario buvo paralyžiuotas per automobilio avariją. 2020 m. jis padavė ieškinį Ankonos sveikatos priežiūros tarnybai už tai, kad ši atsisakė įvertinti, ar jis atitinka prieš metus priimtame sprendime apibrėžtas sąlygas, leidžiančias atlikti savižudybę su pagalba.

2019 m. Italijos teismo sprendimu eutanazija ir savižudybė su pagalba buvo dekriminalizuota pacientams, kurių būklė yra „negrįžtama“ ir kurie patiria „nepakeliamas kančias“.

Liepos mėnesį Mario laimėjo savo bylą apeliacine tvarka – Ankonos (centrinė Italija) civilinis teismas nusprendė, kad vietos etikos komitetas turėjo įvertinti jo tinkamumą pagalbai nusižudyti. Komiteto sprendimas dėl Mario atvejo buvo paskelbtas antradienį.

Pagalba / Asociatyvi Unsplash nuotr.

Savo sprendime Ankonos etikos komitetas išreiškė abejonių, ar jo prašomas vaistas ir nurodytas jo kiekis buvo mediciniškai tinkamas. Jis taip pat pažymėjo, kad nebuvo nurodyta, kaip vaistas bus skiriamas.

Teologas arkivyskupas Bruno Forte sakė, kad jis „viliasi, jog lieka viltis prieš viltį, kad bus įmanoma persvarstyti sprendimą dėl mirties“.

„Tas, kuris nusprendžia užbaigti savo gyvenimą, gali pakeisti savo nuomonę ir sutikti gyventi, jei mato, kad jis atsidūrė meilės santykiuose“, – sakė B. Forte. „Patyrus tokį santykį, net skausmas, kurio nebeišgydo paliatyvioji medicina, gali tapti priimtinas.“

tas, kuris nusprendžia užbaigti savo gyvenimą, gali pakeisti nuomonę ir sutikti gyventi, jei mato, kad jis atsidūrė meilės santykiuose.

Arkivyskupas taip pat atkreipė dėmesį į Popiežiškosios gyvybės akademijos pareiškimus, „kuri ragino nesumenkinti to, ką Mario patyrė, rimtumo“ ir nurodė, kad jokiu būdu negalima jo „skatinti atimti sau gyvybę“.

Ankonos etikos komiteto sprendimas priimtas tuo metu, kai Italijos parlamentas svarsto, ar surengti referendumą dėl eutanazijos ir savižudybės su pagalba įteisinimo po to, kai šiemet buvo surinkta daugiau kaip milijonas peticijos parašų.

Tikimasi, kad žemųjų parlamento rūmų – Deputatų rūmų komisija prašymą dėl referendumo svarstys lapkričio 29 d., po to, kai svarstymas buvo kelis kartus atidėtas.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version