Seule ir Ispanijoje gyvenanti vienuolė iš Korėjos ispanų kalbos naujienų agentūrai ACI Prensa, CNA ispanų kalbos naujienų partnerei, papasakojo apie lūkesčius ir sunkumus, susijusius su kitos Pasaulio jaunimo dienos 2027 m. organizavimu.
Ispanijoje gyvenanti sesuo misionierė Helena Oh Yun Geon teigė, kad, nepaisant to, jog katalikų nėra daug, „žmonės labai juos gerbia ir labai myli kunigus bei vienuolius”, nors ir neišpažįsta to paties tikėjimo. Tai lemia jų tarpreliginės pastangos kartu dirbti ypač dėl vargšų teisių ir taikos visame pasaulyje, bet ypač dėl taikos tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos.
Sesuo viliasi, kad Pasaulio jaunimo dienos padės parodyti Katalikų Bažnyčios vienybę ir egzistavimą, taip pat parodyti korėjiečiams tikėjimo džiaugsmą. Jos nuomone, „dalijimasis tikėjimu su kitais ir mokymasis vieni iš kitų padės mums augti, kad mūsų tikėjimas būtų gyvesnis, stipresnis ir atviresnis”.
Apie iššūkius dalinasi ir kiti vietos dvasininkai. Pavyzdžiui, tėvas Ramiro Zúñiga jau 24 metus dirba Pietų Korėjoje, kur yra „jauna, labai gyvybinga Bažnyčia, turinti daug laimėjimų” profesiniu, ekonominiu ir organizaciniu požiūriu.
Tačiau Bažnyčia taip pat susiduria su „daugybe iššūkių, nes ekonominė gerovė ne visada reiškia dvasinę gerovę tikėjime. Daugeliui žmonių ekonominis saugumas ir ,geras gyvenimas’ tampa saugumu ten, kur Dievas nebereikalingas”.
Aštuntajame ir devintajame dešimtmetyje vykęs „pakilimas, kai kiekvienoje bažnyčioje būdavo pakrikštijama šimtai žmonių”, atslūgo, kaip ir „sumažėjo Mišiose dalyvaujančių vaikų, paauglių ir jaunuolių skaičius”, – sakė misionierius ACI Prensa.
Seulo vyskupijos kunigas Yoo Sanghyukas paaiškino, kad „apie 10 proc. visų Korėjos gyventojų yra katalikai”, ir pažymėjo, kad nors jų bendruomenės „sunkiais laikais sparčiai augo, dabar jos seka Europos bažnyčių pavyzdžiu” ir patiria tam tikrą nuosmukį.
Tačiau Katalikų Bažnyčia „vis dar turi gerą įtaką” šalyje, pažymėjo jis.