Išspręsta JAV sveikatos priežiūros darbuotojų religinių įsitikinimų byla dėl COVID-19 skiepų įpareigojimo

Penktadienį krikščioniška ne pelno siekianti organizacija paskelbė, kad išspręstas „pirmasis sveikatos priežiūros darbuotojų grupinis ieškinys dėl COVID-19 skiepų įpareigojimo” Jungtinėse Valstijose. Sveikatos priežiūros darbuotojų ir ligoninės susitarime teigiama, kad versti skiepytis darbuotojai iš įstaigos gaus daugiau nei 10,3 mln. dolerių.

Krikščioniška organizacija pavadinimu „Liberty Counsel” iškėlė bylą prieš Čikagos priemiestyje įsikūrusią „NorthShore University HealthSystem” daugiau kaip 500 dabartinių ir buvusių darbuotojų vardu. Jie dėl religinių priežasčių nesutiko su ligoninės įpareigojimu darbuotojams skiepytis COVID-19 vakcina.

Pasak „Liberty Counsel”, kai kurie darbuotojai atsisakė skiepytis nuo koronaviruso dėl to, kad skiepų sudėtyje buvo abortuotoų vaisių ląstelių.

„Susitarimas atspindi naujos vakcinų politikos įgyvendinimą, kuri apims pritaikymą komandos nariams, turintiems patvirtintas išimtis, įskaitant buvusius darbuotojus, kurie vėl bus įdarbinti”, – teigė darbuotojus anksčiau atleidusi ligoninė, dabar juos vėl kviečianti grįžti dirbti bendrovėje.

Teigiama, kad iš darbo išėję arba atleisti darbuotojai gaus maždaug po 25 tūkst. JAV dolerių. Pirmieji 13 ieškinį pateikusių ieškovų gaus dar apie 20 tūkst. JAV dolerių.

Darbuotojai, kurie buvo pateikę prašymus dėl religinių išimčių, bet vėliau nusprendė skiepytis, gaus maždaug po 3 tūkst. JAV dolerių.

„NorthShore” sutinka pakeisti savo politiką ir apsvarstyti galimybę iš naujo įdarbinti darbuotojus, kurie išėjo iš darbo, jų prašymai dėl religinių išimčių anksčiau buvo atmesti.

Ligoninė apskaičiavo, kad nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2022 m. sausio 1 d. 523 darbuotojai prašė leisti jiems nesiskiepyti dėl religinių įsitikinimų. Tuomet jiems buvo neleista to padaryti, kaip teigiama taikos sutartyje. Iš jų, „NorthShore” skaičiavimais, 204 darbuotojai laikėsi bendrovės reikalavimo, o 269 buvo atleisti iš darbo arba išėjo iš jo dėl spaudimo skiepytis.

„Liberty Counsel” įkūrėjas ir pirmininkas Mattas Staveris (Matas Staveris) sakė, kad tai „didelis įspėjimas darbdaviams”, rodantis, kad negalima „visuotinai atleisti” visų, kurie prašė religinės išimties dėl COVID-19 skiepų.

Pareiškime teisinė organizacija „Liberty Counsel” teigė, kad tai pirmas tokio pobūdžio sveikatos priežiūros darbuotojų grupinio ieškinio, susijusio su COVID skiepų reikalavimais, sprendimas šalyje.

Konservatyvi krikščioniška organizacija įsitikinusi, kad ligoninės darbuotojai „buvo neteisėtai diskriminuojami”.

3 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version