Rabinas Tuly Weiszas (Tulis Veisas), organizacijos „Israel 360″ įkūrėjas, mano, kad pranašiškame bibliniame laike atėjo laikas žydams ir krikščionims bendradarbiauti, praneša „Christian Post”.
T. Weiszas didžiąją dalį savo darbo „Israel 360″ paskyrė krikščionių ir žydų santykių kūrimui ir dalijimuisi Izraelio reikšme visoje Biblijoje bei Dievo meile savo tautai. Rabinas mano, kad kai kas Izraelį laiko „savaime suprantamu dalyku”, o kiti, jo žodžiais, yra atitolę nuo šios žemės.
„Dievas turėjo labai konkretų planą, kad tam tikra tauta gyventų tam tikroje teritorijoje, o visas kraštovaizdis ir geografija yra labai svarbūs norint suprasti Bibliją. Kadangi žydai taip ilgai buvo už Izraelio ribų, mes buvome atitolę nuo Izraelio, nuo žemės. Ir krikščioniškasis pasaulis buvo atitrūkęs nuo Biblijos žemės”, – sakė T. Weiszas interviu „The Christian Post”.
Nuo tada, kai Izraelis tapo žydų valstybe, praėjo 75 metai. T. Weiszas, kuris studijavo Ješivos universitete Niujorke, kad gautų rabinų šventimus, sako, kad žydų tautos ir Izraelio žemės susijungimas yra tarsi santuoka. Šis susivienijimas žymi dar vieną etapą iš trijų Šventojo Rašto skyrių, kurie, pasak jo, įvyks prieš laikų pabaigą.
Į Izraelį grįžtantys žydai, tarp jų ir jis pats, atvėrė jam akis į „dvasinius pokyčius, vykstančius pasaulyje”.
„Pradėjau daug labiau vertinti Bibliją, kai supratau Izraelio vaidmenį jame. Suprasdamas Bibliją dabar taip pat vertinu ir Izraelio vaidmenį pasaulyje”, – pridūrė jis.
T. Weiszas minėjo, kad Senąjį Testamentą sudaro trys dalys. Pirma, istorija, kurioje pasakojama apie protėvius, karalius ir karus. Antra, įstatymai, sąrašas „privalai ir nevalia”, ir galiausiai dvasinės pranašystės.
„Pranašiškose dalyse sunkiau orientuotis. Mes iš tikrųjų nesuprantame viso konteksto. Dalykai šiek tiek išeina iš tvarkos. Tačiau pranašiškuose Biblijos skyriuose yra labai aiškūs orientyrai”, – pridūrė rabinas.
Pirmasis [pranašystės] etapas yra žydų, išsklaidžiusių, atitolusių ir ištremtų iš žemės, sugrįžimas.
„Matome, kad tai vyksta”, – tęsė jis.
Antrasis etapas po to, kai žydai pradės grįžti – pačios žemės atsinaujinimas.
„Tai lyg diena ir naktis. Taigi tai yra antrasis pranašystės etapas, atpirkimas”.
Paskutinį etapą jis apibūdino kaip dvasinį atkūrimą arba atpirkimą.
„Apie tai rašoma visoje Biblijoje, bet Izaijo 2 knygos ištrauka yra mano mėgstamiausia, nes joje kalbama apie tai, kad dienų pabaigoje Dievas tvirtai stovės virš visų kitų sričių”, – pridūrė T. Weiszas.
„Dievo Žodis ir vieno Izraelio Dievo pripažinimas pradės sklisti po visą pasaulį – žydams, pagonims, – tęsė jis. – Tai apibūdina dvasinę partnerystę tarp visų tikėjimų, žydų, nežydų, pripažįstančių Dievą ir pripažįstančių Jeruzalę.”
Izraelis yra vienintelė pasaulyje valstybė, kurioje daugumą sudaro žydai, o šalis klesti nuo žydų sugrįžimo į Šventąją žemę.
Turint stiprią ekonomiką ir kariuomenę, T. Weiszas pažymėjo, kad kitas žingsnis biblinėje laiko juostoje bus „dvasinis atpirkimas”.
„Mes sparčiai judame į priekį, – sakė jis.