Ispanijos Toledo arkivyskupija pareikalavo, kad kunigai atsiprašytų už komentarus, kurie „kenkia Bažnyčios bendrystei ir skandina Dievo tautą”.
Kunigai paprašė savo „YouTube” programos žiūrovų melstis, kad popiežius Pranciškus „galėtų kuo greičiau patekti į dangų”.
Savo interneto svetainėje paskelbtame pareiškime arkivyskupija išreiškė „gilų nepritarimą bet kokiai nepasitenkinimo Šventojo Tėvo asmeniu ir tarnyste apraiškai”.
Toledo arkivyskupija taip pat pareiškė, kad ji „visiškai neatsako už pareiškimus” ir prieštaringus jų komentarus, kuriuos kunigai paskelbė „YouTube” kanale „La Sacristía de la Vendée”.
Kanalo pavadinime figūruojanti Vandėja – tai vakarinėje Prancūzijos pakrantėje esantis regionas, kuris priešinosi 1789-1799 m. revoliucijai. Dauguma jos kunigų atsisakė duoti priesaiką, patvirtinančią dvasininkų pilietinę konstituciją, kuria Prancūzijos Katalikų Bažnyčia faktiškai buvo pajungta revoliucinei vyriausybei. Prasidėjo kruvinas pilietinis karas, kurį Vandėjos gyventojai pralaimėjo.
Toledo arkivyskupijos, kurioje reziduoja Ispanijos primas, pareiškime pabrėžiama, kad kunigų pastabos „jokiu būdu [nekalba] apie šią konkrečią Bažnyčią. Pakartojame ir dar kartą patvirtiname raginimus dėl efektyvios ir veiksmingos bendrystės su Petro įpėdiniu, kuriuos įvairiomis progomis išsakė tiek arkivyskupas, tiek jo pagalbinis vyskupas”.
Pareiškime pažymima, kad „neatmetamos ir kitos taisomosios priemonės tiems, kurie pašaukti būti Kristaus tarnais, tarnaujančiais Bažnyčios vienybei ir evangeliniam gyvenimui, vengiant bet kokio jų statusui priešingo elgesio”.
„Vertiname darbą ir atsidavimą, kuriuo visada pasižymėjo vyskupijos dvasininkija, Tolede skatindama bendrystę ir meilę Petro įpėdiniui su šventąja Dievo tauta”, – baigiamas pareiškimas.
„La Sacristía de la Vendée” yra „YouTube” kanalas, kuris kartą per savaitę, be kito turinio, transliuoja „kontrrevoliucinį kunigų susirinkimą”. Jame dalyvauja keli kunigai iš skirtingų vyskupijų.
„La Sacristía de la Vendée” yra „YouTube” kanalas, kuris kartą per savaitę, be kito turinio, transliuoja „kontrrevoliucinį kunigų susirinkimą”.
Toledo arkivyskupijos visuomenės reakciją išprovokavę žodžiai buvo pasakyti vasario 22 d. laidos transliacijos pradžioje, sutampant su Šv. apaštalo Petro Sosto švente.
Šioje laidoje kun. F. Delgado užsiminė apie Šv. Petro Sosto šventę, teigdamas, kad tai diena, kai „reikia melstis už Petro įpėdinio tarnystę”. Kun. J. Góngora savo pradiniame sveikinime šventės proga ragino žiūrovus būti „vieningus tiesoje ir ištikimybėje Šventajam Tėvui ir melstis už jį, už jo asmenį ir intencijas”.
Savo pristatyme kun. G. Calvo pridūrė: „Aš taip pat daug meldžiuosi už popiežių, kad jis kuo greičiau nueitų į dangų.” Kun. F. Delgado jam atsakė: „Tai vienas iš dalykų, kurio galima melsti bet kuriam žmogui.”
Prieš kiekvieną epizodą tinklalaidėje aiškiai sakoma, kad „šios laidos dalyviai viskuo paklūsta bažnytinės valdžios sprendimui”, ir išreiškiamas „visiškas pritarimas Katalikų Bažnyčios mokymui”.
Taip pat pateikiama išlyga: „Už šioje laidoje išsakytas nuomones atsako tik tie, kurie jas išsako, ir jos nebūtinai atspindi „La Sacristía de la Vendée” [poziciją]”.
Vasario 28 d. „La Sacristía de la Vendée” paskelbė pareiškimą „X”, kuriame jos nariai teigė, kad atsiprašo „už nelemtą juokais pasakytą komentarą apie „meldimąsi, kad popiežius kuo greičiau patektų į dangų”. Tai buvo prasto skonio komentaras ir nors juo nebuvo išreikštas noras, kad popiežius numirtų, kaip piktybiškai paskleidė kai kurios žiniasklaidos priemonės, suprantame, kad jis gali būti ir taip suprastas”.
Savo pareiškime jie išreiškė savo „priklausomybę popiežiui Pranciškui tais pačiais žodžiais, kuriais ji buvo aiškiai išreikšta praėjusių metų vasario 15 d. programoje. Atmetame išpuolius prieš popiežių ir Bažnyčios vienybę bei tuos, kurie neigia popiežiaus tarnystės teisėtumą.”
Kartu pareiškėjai pabrėžtinai atsisakė atsiprašyti „tų, kurie fariziejiškai naudojasi mūsų klaida, kad užsipultų visą mūsų žinią”.
Baigdami kunigai apgailestavo dėl problemų sukeltų jų vyskupijoms atsiradus “koordinuotiems protestams, kilusiems po mūsų veiksmų. Būtų neblogai, jei tie, kurie vertina mūsų darbą, išreikštų, jei mano esant reikalinga, savo palaikymą. Tegyvuoja Kristus Karalius!”