Indijoje uždrausta krikščionims rinktis į pamaldas

Daugiau nei 50 bažnyčių buvo uždrausta kviesti krikščionis į pamaldas Indijoje, Madhja Pradešo valstijoje. Draudimą krikščionims rinktis išpažinti tikėjimo įvedė vietos Hinduistų radikalų valdančioji partija.

Krikščionys yra susirūpinę, kad dėl priešiško požiūrio iš hinduistų, jie nebegali praktikuoti viešai savo tikėjimo, kurį garantuoja Indijos konstitucija. „Perskaičiau sprendimą ir nusprendžiau atšaukti pamaldas, mūsų buvo bendruomenė apie 40 žmonių, liko 15 bet ir tie išsigandę“, – sakė vietos pastorius. „Suprantu, kad turiu ištverti persekiojimus dėl savo tikėjimo, tačiau man neramu dėl naujų bendruomenės narių, kurie norėtų prisijungti“.

Vietos valdžia iš krikščioniškų denominacijų lyderių reikalauja pateikti bendruomenės narių atsivertimo „legalumą“ įrodančius dokumentus. Madhja Pradešas Indijoje yra viena iš keletos valstijų, kurioje galioja prievartinio atvertimo draudimo įstatymai. Anot hinduistų politinių lyderių, finansinė ir socialinė pagalba, maisto dalinimas vargšams yra „prievartinė“ priemonė, kurios dėka žmonės priverčiami keisti savo tikėjimą. Per 300 pastorių ir kunigų kreipėsi į vietos lyderius reikalaudami atšaukti tokį spaudimą bažnyčioms, tačiau jokių nuolaidų kol kas sulaukta nebuvo.

Valdžia iš krikščioniškų denominacijų lyderių reikalauja pateikti bendruomenės narių atsivertimo „legalumą“ įrodančius dokumentus

Nors krikščionys sudaro tik kiek daugiau nei 2 proc. Indijos gyventojų, jie yra reguliariai persekiojami ir baudžiami hinduistinių partijų ar judėjimų atstovų. JAV tarptautinės religinės laisvės komitetas Indiją priskyrė tarp 10 labiausiai religijos laisvę pažeidžiančių valstybių pasaulyje.

„Hindu ekstremistai tiki, kad visi indai turėtų būti hinduistai, o šalis turėtų atsikratyti krikščionybės ir islamo“, – teigė JAV organizacijos „Open Doors“ atstovai. „Jie naudoja fizinį ir psichologinį terorą bei smurtą pasiekti savo tikslams. Ypač dažnai jų aukomis tampa indai, atsivertę į krikščionybę. Krikščionys yra kaltinami „užsienio tikėjimo“ sekimu ir nelaimių nešėjais vietos bendruomenėms. Vien šiemet žmogaus teisių organizacijos užfiksavo daugiau nei 300 pažeidimų, susijusių su religijos laisve Indijoje.

3 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version