Po daugiau nei kelias savaites trukusios įtampos ir nežinomybės iki Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų lieka 100 dienų.
Praėjusią savaitę JAV prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) paskelbus, kad jis nesieks būti perrinktas, demokratai susibūrė aplink viceprezidentę Kamalą Harris (Kamalą Haris) ir, kaip skelbiama, ji jau pakeitė kovą dėl Baltųjų rūmų.
Respublikonų strategas Mattas Terrillas (Metas Terilas) atkreipė dėmesį, kad demokratus suvienijusi K. Harris užtikrino, jog lapkričio 5 dieną vyksiančiuose rinkimuose bus pasiektas „fotofinišas“, kai rinkimų rezultatus iš esmės lems maždaug 100 tūkst. svyruojančių rinkėjų keliose valstijose.
„Tai susiję su nepriklausomais, neapsisprendusiais rinkėjais. Infliacija, imigracija, ekonomika ir nusikalstamumas – tai klausimai, kurie jiems rūpi“, – naujienų portalui „BBC News“ sakė jis.
„Šiuo metu, manau, buvusiam prezidentui Trumpui šiais klausimais sekasi gana gerai. Šie rinkimai bus referendumas dėl dabartinių pareigūnų – tai vis dar yra Bidenas ir Harris. Pamatysime, kaip tai susiklostys“, – pridūrė M. Terrillas.
Nors JAV rinkimų kampanijos paprastai trunka beveik dvejus metus, 2024-ųjų Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų kampanija iš esmės buvo atidėta, todėl neoficialiai ji tapo trumpiausia šiuolaikinėje istorijoje.
Apklausos rodo, kad K. Harris jau užsitikrino daugumos demokratų, kurie dalyvaus rugpjūčio 19 dieną Čikagoje vykstančiame partijos nacionaliniame suvažiavime, palaikymą.
Demokratų nacionalinis komitetas tikisi iki rugpjūčio 7 dienos surengti virtualų kandidatų balsavimą, kurio metu K. Harris ir dar neįvardytas pretendentas į viceprezidentus taptų oficialiais partijos kandidatais.
J. Bidenas parėmė K. Harris praėjus valandai po to, kai praėjusį sekmadienį paskelbė apie savo sprendimą nutraukti kampaniją, sustiprėjus nerimui dėl 81-erų prezidento galimybių nugalėti respublikonų kandidatą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą).
J. Bidenas pasitraukė po kelias savaites trukusio spaudimo, kuris prasidėjo nuo katastrofiško pasirodymo debatuose, sukėlusio nuogąstavimų dėl jo sveikatos.
Jis tapo pirmuoju JAV istorijoje prezidentu, pasitraukusiu iš rinkimų tokiame vėlyvame kampanijos etape, ir pirmuoju, pasitraukusiu dėl susirūpinimo proto aštrumu ir fizine sveikata.