Holokausto aukų atminimo dieną popiežius susitiko su Aušvicą išgyvenusia rašytoja

ŠaltinisCNA

Ketvirtadienį popiežius Pranciškus paminėjo Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir surengė valandos trukmės susitikimą su Aušvicą išgyvenusia Edith Bruck (Edita Bruk).

Šventojo Sosto spaudos tarnyba pranešė, kad popiežius Šventos Mortos namuose turėjo „ilgą ir nuoširdų pokalbį“ su 90–ies metų Vengrijoje gimusia žydų rašytoja. „Jie abu ypač pabrėžė neįkainojamą svarbą perduoti praeities atminimą jaunimui, net ir su pačiais skaudžiausiais jos aspektais, kad vėl neištiktų tos pačios tragedijos“, – teigė spaudos tarnyba.

Popiežius aplankė Bruck jos namuose Romoje 2021 m. vasarį. Rašytoja gimė 1931 m. Vengrijoje, bet nuo 20-ies metų gyvena Italijoje. Ji išgyveno nacių koncentracijos stovyklas Aušvice ir Dachau, į kurias buvo išsiųsta su tėvais, dviem broliais ir seserimi, kai jai buvo 12 metų.

Jos tėvai ir brolis mirė koncentracijos stovyklose. 1945 m. A. Bruck ir likusius jos brolius bei seseris iš Bergeno-Belzeno stovyklos išlaisvino sąjungininkai.

Bruck anksčiau dėkojo popiežiui už tai, kad jis atkreipė dėmesį į antisemitizmą per savo vizitą Vengrijoje ir Slovakijoje 2021 m. rugsėjį.

Popiežius Pranciškus per sausio 26 d. bendrąją audienciją kalbėjo apie Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną, kuri minima 1945 m. sausio 27 d. Aušvico išvadavimo metinių proga.

Būtina prisiminti milijonų žydų, įvairių tautybių ir religinių tikėjimų žmonių sunaikinimą. Šis neapsakomas žiaurumas niekada neturi pasikartoti.

Jis sakė piligrimams: „Turime atsiminti milijonus nužudytų žydų ir kitų tautybių bei tikybų žmonių. Tas neapsakomas žiaurumas niekada neturi pasikartoti. Kreipiuosi į visus, ypač į pedagogus ir šeimas, kad naujosios kartos suprastų, kokį siaubą kelia šis juodas istorijos puslapis. Jis neturi būti pamirštas, kad galėtume kurti ateitį, kurioje niekada nebūtų pamintas žmogaus orumas.“

Sausio 27 d. kreipdamasis į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) nuolatinę tarybą, Vatikano diplomatas tėvas Janusz Urbanczyk (Janušas Urbančikas) pabrėžė „iškraipymų, įskaitant Holokausto neigimą ir revizionizmą“, pavojų.

Jis sakė: „Dėl šių iškraipymų Europoje ir kitur gali kilti antisemitizmo grėsmė.“ J. Urbanczyk pridūrė, kad Holokausto aukų atminimo diena padeda „atminčiai atlikti savo būtiną vaidmenį kuriant ateitį, kurioje niekada nebebus įmanoma patirti neapsakomos Šoa neteisybės.“

Sausio 27 d. pareiškime Lenkijos vyskupų dialogo su judaizmu komiteto pirmininkas vyskupas Rafal Markowski (Rafalas Markovskis) pagerbė Holokausto aukas.

Jis teigė: „Žmonėms, kurie yra ištikimi savo tėvynei, ir savo tėvams, buvo suteiktas ypatingas dėmesys: jų tragiškus likimus prisimename tvirtai tikėdami, kad Dievas yra Gyvybės Dievas, o žmogus amžinai gyvena Dieve. Taip pat prisimename didvyriškus veiksmus daugelio žinomų ir nežinomų vardų žmonių, kurie, kaip ir šventasis Maksimilijonas Marija Kolbė, neleido savęs nugalėti blogiui, bet įveikė jį gėrio galia.“

„Tegul jų istorijos motyvuoja mus atsakingai siekti taikos, pagarbos kiekvieno žmogaus ir tautos gyvybei, orumui ir laisvei“, – užbaigė R. Markowski.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version