Gimstamumui mažėjant, Kembridžo unviversitete studentės bus mokomos „nepamiršti turėti vaikų“

Kembridžo universitete, jau pagarsėjusiame radikalaus feminizmo propagavimu, pristatyta netikėta naujiena: moterims bus vedami vaisingumo ir vaikų auginimo kursai, pradėjus viešai baimintis dėl Jungtinėje Karalystėje itin sparčiai mažėjančio gimstamumo.

Kembridžo universiteto Murray Edwards koledžo, į kurį gali stoti tik moterys, naujoji prezidentė Dorothy Byrnes pareiškė, jog klausti moterų apie planus turėti vaikų tapo „beveik draudžiama“. Jos teigimu, „jaunos moterys yra mokomos, kad viskas, ką joms reikia daryti, tai gerai mokytis mokykloje, gauti diplomą, pasiekti sėkmės karjeroje ir būti gražiomis. Reikalas tas, kad per visą tai lengva pamiršti turėti vaikų, kaip kad vos nenutiko man“.

2021 m. rugsėjį Murray Edwards koledžo prezidente tapusi Dorothy Byrnes anksčiau dirbo televizijos laidų vedėja ir žurnaliste. Ji papasakojo savo istoriją: „Aš buvau vien apie karjerą galvojanti moteris ir maniau, kad kažkada turėsiu vaiką, bet į tai nekreipiau per daug dėmesio.“

D. Byrnes pirmojo ir vienintelio vaiko susilaukė būdama 45-erių. „Mes per daug nuėjome viena kryptimi. Teisingai skatinome mergaites siekti išsilavinimo ir karjeros, bet galiausiai tapo senamadiška ir nepriimtina mergaičių klausti to, ko klausdavo vyresnės kartos: „Kada turėsi vaikų?“

Viename iš paskutinių Jungtinėje Karalystėje vien moterų koledžų studentės galės lankyti vaisingumo seminarus, kuriuose bus mokoma vaisingumo, vaikų planavimo ir auginimo.

Koledžo prezidentės teigimu, seminarais nenorima nieko išgąsdinti, o jų įvedimu siekiama „įgalinti“ moteris studentes, paneigiant šiuolaikinėje visuomenėje vyraujantį požiūrį, kad moterų „įgalinimas“ reiškia atsisakymą turėti vaikų.

siekiama „įgalinti“ moteris studentes, paneigiant šiuolaikinėje visuomenėje vyraujantį požiūrį, kad moterų „įgalinimas“ reiškia atsisakymą turėti vaikų

Jungtinės Karalystės Nacionalinės statistikos biuras skelbia, kad vidutinis pirmojo vaiko gimdymo amžius Anglijoje ir Velse pakilo iki 30 metų – dekados, kuomet vaisingumas pradeda mažėti.

Pasak Britanijos vaisingumo asociacijos, tris vaikus norinti turėti moteris turi jau tik 50 proc. tikimybę išpildyti šį savo norą, jeigu pirmąjį vaiką gimdo būdama 35 metų. Tuo tarpu du vaikus norinti turėti moteris turi 75 proc. tikimybę tai pasiekti, jeigu pradeda būdama 34-erių.

Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, bendras gimstamumo rodiklis Anglijoje ir Velse per pastarąjį dešimtmetį nukrito 20 proc. – nuo 1,92 vaiko vienai moteriai 2011-aisiais iki 1,53 vaiko 2021-aisiais.

Demografines tendencijas apžvelgiančio portalo Mercatornet.com autorius Louisas T. Marchas pasveikino naująją Murray Edwards koledžo iniciatyvą:

„Visi mes žinome daug pasiekusius žmones, kurie atidėliojo šeimos kūrimą dėl karjeros. Atrodo įtikinama, kad reikia „būti atsakingam“ ir prieš kuriant šeimą įsitvirtinti finansiškai.

Bet ypač Vakaruose turtų troškimas, vartotojiškumas ir pasitenkinimų siekis pakeitė mūsų supratimą, kas yra tas reikalingas finansinis saugumas. Be to, nepadeda ir viduriniąją klasę naikinanti globalistinė ekonomika.

Į šalį atidėjus globalizmą, vaikų turėjimas bet kuriuo metu reikalauja gyventi atsisakant tam tikrų dalykų. Mūsų seneliai žinojo, kaip to atsisakyti, bet vėlesnė karta pradėjo nebenorėti šios materialinės aukos. Visa tai dabar sugrįžta ratu – „kažko atsisakymas“ virsta nauja normalybe, ir dažnai neturint kito pasirinkimo bei net neauginant vaikų.

Spėju, kad būtent tai turėjo omenyje ponia Byrnes, kalbėdama apie „užmiršimą turėti vaikų“. Vyraujant nepaprastai greitam tempui, obsesyviam vartotojiškumui ir toksiškam materializmui, jaunoms moterims (ir jauniems vyrams) lengva pamiršti, jog laiko tarpas, kuomet moteris gali susilaukti vaikų, yra ribotas.“

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version