Giedojimas teigiamai veikia pagyvenusių žmonių sveikatą – tyrimas

ŠaltinisCROSSWALK

Klasikinė giesmė „Amazing Grace“ (liet. – Nuostabi malonė) įkvėpė daugybę tikinčiųjų per amžius. Pasirodo, kad giedojimas gali būti naudingas širdies ir kraujagyslių sveikatai.

JAV atlikus netikėtą 65 vyresnio amžiaus pacientų, sergančių koronarine širdies liga, tyrimą paaiškėjo, kad 30 minučių dainuojant pagal įrašą su vokalo mokytoju pagerėjo kraujagyslių funkcija (techniškai – mikrokraujagyslių endotelio funkcija).

Didžiausią poveikį pajuto dalyviai, kurie giedojo kartu „Amazing Grace“ – didesnį nei tie, kurie dainavo kartu „Hey Jude“, „Jolene“ ir „This Land is Your Land“.

„Nustatėme, kad „Amazing Grace“ turėjo didžiausią poveikį“, – teigiama tyrime.

Ji – mėgstama krikščionių giesmė, kurią 1772 m. parašė Džonas Niutonas ir kuri garsėja galinga žinia apie atpirkimą bei dieviškąją malonę.

Tyrimą atliko Viskonsino medicinos koledžo Milvokyje mokslininkai. Tyrimo tikslas buvo ne nustatyti, kurios giesmės turėjo didžiausią poveikį, bet patikrinti, ar pats giedojimas turi įtakos pagyvenusių pacientų sveikatai. Dalyviai patys rinkosi muziką.

„Dainavimas turėtų būti laikomas prieinama ir saugia terapine intervencija vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems fiziniai ar ortopediniai apribojimai gali trukdyti dalyvauti tradiciniuose fiziniuose pratimuose“, – teigiama tyrime.

Tyrime dalyvavo 55-79 metų pacientai, sergantys koronarine širdies liga. Vidutinis amžius buvo 67,7 metų.

Tyrėjai pažymėjo, kad tik 15,3 proc. 65 metų ir vyresnių vyrų ir 10,8 proc. moterų visoje šalyje atitiko fizinio aktyvumo rekomendacijas. Tyrimo autoriai pasiūlė, kad muzika galėtų būti alternatyva vyresnio amžiaus pacientams, ypač tiems, kurie turi fizinių apribojimų.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version