Port o Prenso (Haitis) arkivyskupija sausio 24 dieną pranešė, kad po penkių dienų trukusios įkaitų dramos buvo išlaisvintos šešios Šv. Onos kongregacijos seserys. Jos buvo pagrobtos sausio 19 dieną Haičio sostinės centre.
Kaip pranešama Šv. Onos seserų kongregacijos interneto svetainėje, šiuo metu apie 40 seserų vienuolių darbuojasi švietimo, sveikatos priežiūros ir parapijų sielovados laukuose. Haičio sostinėje ir keliose kitose vietose jos administruoja įvairių lygių mokyklas. Po šešių seserų pagrobimo visų mokyklų veikla buvo sustabdyta.
Vienuolių pagrobimas dar kartą priminė itin blogą padėtį Haityje. Valstybės institucijos ir įstatymai beveik neveikia, didelė Haičio sostinės dalis yra kontroliuojama ginkluotų kriminalinių grupuočių, ryte ar vakare pasigirstančios šūvių salvės nieko nestebina, o žmonių pagrobimai dėl išpirkos ir žudynės be jokios priežasties yra kasdienės kronikos dalis.
Pasibaisėtini seksualinio smurto prieš moteris atvejai, po kurių ne viena sau atėmė gyvybę. 2023 metų lapkritį JTO komisaras žmogaus teisėms padėtį Haityje pavadino katastrofiška – dar metams nepasibaigus jau buvo užregistruota kone 4 000 žmogžudysčių ir kone 3 000 pagrobimų. Gaujų smurtas pasiekė ir zonas, kurios iki tol buvo sąlyginai saugios, – provincijų kaimiškąsias vietoves. Neatsitiktinai viena 2023 metų tarptautinės žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ ataskaita apie Haitį pavadinta „Gyvenimas košmare“.
Šiame sunkiame kontekste dirba Šv. Onos seserys, Motinos Teresės seserys, kitos vienuolijos ir misionieriai. Nors ir puikiai suprasdami pavojus, dauguma lieka savo darbo vietose, nes žino, kad jiems pasitraukus paprasti žmonės ir vaikai, kaip kad Šv. Onos seserų mokyklas lankantys mokiniai, visai netektų ateities galimybių ir vilčių.