Londone esančios Šventojo Pauliaus katedros veikla finansiškai beveik visiškai priklauso nuo turistų srauto ir jų įsigijamų bilietų, todėl pandemijos metu šių maldos namų finansinė situacija stipriai pablogėjo. Katedros valdytojai netgi galvoja apie visišką jos uždarymą tuo atveju, jeigu nepavyks atkurti finansinio stabilumo.
Skelbiama, kad anglikonų bažnyčiai priklausančios katedros valdytojai išties sunerimę dėl šio objekto tolesnės ateities, katedros išlaikymui gaunamoms pajamoms 2020 m. sumažėjus net 90 proc. 2021 m. finansinė situacija yra ne ką geresnė nei praėjusiais metais, nors katedros reikmėms iš valstybinio kultūros objektų atkūrimo fondo ir buvo gauta 3,3 mln. svarų sterlingų dotacijų. Šios lėšos neišsprendė sudėtingos situacijos, nes vien tik kasmetinės katedros eksploatacinės išlaidos, sumažinus aptarnaujančio personalo skaičių 25 procentais, sudaro apie 8 milijonus svarų sterlingų.
katedros išlaikymui gaunamos pajamos 2020 m. sumažėjo net 90 proc.
Šv. Pauliaus katedrai išgyvenant didžiausią finansinę krizę per pastaruosius 300 metų, iškilo grėsmė ir šios katedros choro veiklai. Choras katedroje veikia nuo XIII a. ir yra neatsiejama jos istorijos dalis.
„Jeigu nepavyks surinkti lėšų pastatą prižiūrinčių darbuotojų algoms bei mokesčiams už šildymą ir elektrą, mums teks užsidaryti“, – sakė dr. Deividas Aisonas, Šv. Pauliaus katedros abatas. Pasak jo, istorinio pastato išsaugojimui reikalingi kardinalūs sprendimai.
Šv. Pauliaus katedra, pastatyta XIII a., laikoma vienu žymiausių ir įsimintiniausių Londono objektų ir yra antra pagal dydį D. Britanijoje.