G. Nausėdos patarėjas Stambulo konvencijai svarstyti siūlo sudaryti piliečių asamblėją

ŠaltinisBNS

Visuomenei susipriešinus dėl planų Seime imtis Stambulo konvencijos, jai svarstyti galėtų būti sudaryta piliečių asamblėja, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis.

„Ką galėtų padaryti valdančioji dauguma su Seimo pirmininke ir premjere priešakyje, nes šis klausimas būtent dabar yra Seime, (rinktis) būdą, kuriuo nuėjo Airija, Prancūzija ir kitos valstybės, svarstant visuomenei ypatingai jautrius klausimus, yra piliečių asamblėja, atsitiktinai atrenkant gyventojus pagal demokratijos kriterijus, sudaryti žmonių grupę, kuri savo sandara atspindi visuomenę“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė P. Mačiulis.

„Mano minima piliečių asamblėja, grupė, galėtų susėsti bendrai diskusijai, galiausiai galėtų parengti rekomendacijų paketą politikos formuotojams, t. y. Seimo nariams, kurie turės anksčiau ar vėliau priimti sprendimą dėl Stambulo konvencijos“, – teigė patarėjas.

Jis sakė, jog šiuo metu situacija dėl Stambulo konvencijos yra paradoksali, nes „klausimas dar net nepradėtas oficialiai svarstyti, o jau emocija kilusi į labai aukštą lygį“.

„Prezidentas išsakė savo poziciją, kad prieš smurtą nukreipta konvencija neturėtų būti diegiama psichologiniu smurtu ar kurstant neapykantą. Dabar matome didžiulį susiskaldymą, daugybę emocijų, susipriešinimą medijoje, socialiniuose tinkluose. Tokiu visuomenei jautriu klusimu būtinas argumentų išdėstymas, norisi tikėtis, kad bus įtraukta visuomenė į bendrą sutarimą ar jo paiešką, nes jeigu ir toliau viskas bus paliekama tokia eiga, situacija gali būti liūdna ir valstybėje gali būti didžiulis susiskaldymas“, – kalbėjo P. Mačiulis.

Seimui žadant svarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimą, pastaruoju metu viešojoje erdvėje suaktyvėjo diskusija šiuo klausimu.

Konvenciją Seimui ratifikuoti yra pateikusi dar buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau procesas įstrigo politikams nesutariant dėl kai kurių dokumento nuostatų.

 Europos Tarybos ekspertai tvirtina, kad Lietuvai būtų vertingi patarimai pažabojant smurtą artimoje aplinkoje. Katalikų Bažnyčia ir dalis politikų teigia, kad dėl konvencijos Lietuvai gali tekti keisti lyties sampratą ir diegti nepriimtinas nuostatas apie homoseksualumą.

Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo Lietuva pasirašė 2013 metais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version