G. Nausėda sako matantis poreikį koreguoti Vyriausybės sudėtį

ŠaltinisBNS

Šalies vadovo rinkimuose sekmadienį balsavęs dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda sako matantis poreikį koreguoti Vyriausybės sudėtį.

Vyriausybė pagal Konstituciją grąžina įgaliojimus prezidentui po jo priesaikos, o šalies vadovas po to skiria Ministrų kabinetą iš naujo.

Pasak prezidento, nors tokia procedūra yra labiau techninė, ja galima pasinaudoti įnešant Vyriausybėje pokyčių.

„Pirmasis darbas – apibrėžtas Konstitucijoje. Tai būtų Vyriausybės įgaliojimų priėmimas ir Vyriausybės formavimas iš naujo. Tą darbą jau esu atlikęs 2019 metais“, – žurnalistams Vilniuje teigė antros kadencijos pareigose siekiantis politikas, balsavęs su sutuoktine Diana Nausėdiene.

„Manau, kad prezidentas, net ir esant, kaip sakoma, techniniam Vyriausybės pertvarkymui, vis dėlto turi imtis iniciatyvos ir įnešti korekcijų, jei mano, kad reikalinga tą padaryti, o aš manau, kad reikalinga tą padaryti“, – pridūrė jis.

Konkrečių pokyčių prezidentas neįvardijo, o apie poreikį juos daryti po rinkimų kalbėjo ir anksčiau pavasarį.

G. Nausėda sakė, kad svarbu, jog po Seimo rinkimų šiemet rudenį būtų suformuota tvirta, socialiai jautri valdančioji koalicija, kuri suprastų „labai aiškius prioritetus, kuriuos ir aš esu suformulavęs“ – gerovės valstybės plėtojimą, socialinės atskirties mažinimą.

„Tikiu, kad viskas bus gerai“, – sakė šalies vadovas.

Anot jo, per prezidento rinkimus Lietuva išlaikė pilietiškumo ir politinės kultūros egzaminą, nors korektiškumas kampanijos metu buvo „vidutinio lygio“.

„Aišku, kai kurie kandidatai nusprendė, kad geriausia kovoti yra būtent rašant skundus“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis tvirtino balsą atidavęs už „stabilumą, (…) už patikimumą ir už tęstinumą“.

Prezidento rinkimuose iš viso varžosi aštuoni kandidatai.

Kartu su jais vyksta ir referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo. Juo siūloma pakeisti Konstituciją iš jos išbraukiant sakinį, kuris dabar užkerta kelią Lietuvos piliečiams įgyti antrą pilietybę – kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.

Pareikšti nuomonę reikės dėl pataisytos Konstitucijos formuluotės: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.“

Kad Konstitucijos pataisa būtų priimta, už ją privalo balsuoti ne mažiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių asmenų.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version