G. Nausėda parašu patvirtino Genocido centro reformą

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įstatymą, numatantį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) pertvarką.

„Prezidentas pasirašė Seimo priimtą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įstatymą“, – ketvirtadienį BNS informavo prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Praėjusią savaitę, nepaisant kritikos ir protestų, įstaigos reformai pritarė Seimas.

Vienas pagrindinių įtvirtintų pokyčių yra tai, kad greta centrui vadovaujančio direktoriaus bus įsteigta naujas kolegialus valdymo organas – taryba.

Į šį valdymo organą įeis keturi Lietuvos universitetų rektorių konferencijos pateikti asmenys, turintys aukštąjį universitetinį išsilavinimą, įgytą vienam baigus istorijos, kitam – ekonomikos, trečiam – teisės, o ketvirtajam – vadybos studijų krypties studijas.

Taip pat tarybą sudarys LGGRTC pateiktas narys, juos deleguotų ir Lietuvos istorijos institutas, Seimas, Prezidentūra, Vyriausybė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga.

Įstatyme nurodoma, kad centras yra įstaiga, vykdanti totalitarinių režimų okupacijų, Lietuvos teritorijoje ir prieš Lietuvos gyventojus įvykdytų nusikaltimų įvertinimą, pasitelkiant mokslinius ir taikomuosius tyrimus, jų sklaidą, įamžinimą.

Reformos oponentai, tarp kurių yra dalis Seimo narių, politinių organizacijų, centro darbuotojų, sako, kad pokyčiais mažinamas centro savarankiškumas, jo veikla politizuojama.

Pertvarkos šalininkai teigia, kad ja bus sustiprinta įstaigos veikla, kryptingiau bus atliekami moksliniai tyrimai, reforma leis centrui gauti didesnį finansavimą.

LGGRTC reformą numatantis įstatymas įsigalios nuo spalio 1-osios.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version