G. Landsbergis pastebi: ministrų pasirinkimas yra premjerės, o ne prezidento atsakomybė

ŠaltinisBNS

Konservatorių lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad iš Prezidentūros siunčiamos žinutės apie galimus pokyčius Vyriausybėje po rinkimų yra skirtos mobilizuoti rinkėjus.

„Mes esame dar aktyviame rinkimų laikotarpyje, dėl to žinutes, kurios yra pasakomos, aš vertinu per mobilizacinę prizmę, kitaip tariant, jos yra skirtos savo rinkėjui mobilizuoti, kad jis ateitų, nepamirštų, kad yra antras turas“, – antradienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Gal vis dėlto pasibaigus rinkimams, nuslūgus emocijoms, perskaičius Konstituciją dar sykį, visi grįšime ir bus tada lengviau atsakyti į visus klausimus“, – pridūrė jis.

Pasak jo, ministrų pasirinkimas yra premjerės, o ne prezidento atsakomybė.

„Premjerė yra žmogus, kuris pasitiki arba nepasitiki ministrais, sudaro ministrų kabinetą, tai yra jos pirminė konstitucinė atsakomybė“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Premjerė yra žmogus, kuris pasitiki arba nepasitiki ministrais, sudaro ministrų kabinetą, tai yra jos pirminė konstitucinė atsakomybė.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas antradienį Žinių radijui sakė, kad perrinkus šalies vadovą Vyriausybėje gali pasikeisti daugiau nei keli ministrai.

G. Nausėda anksčiau yra raginęs paskirti naują švietimo, mokslo ir sporto ministrą bei teigė, kad laimėjęs prezidento rinkimus keltų žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsakomybės klausimą.

Paklaustas, kuris iš Vyriausybės narių gali būti ramus dėl savo posto, F. Jansonas sako, kad tai jai vadovaujanti Ingrida Šimonytė.

Su rinkimais sieja ir pasisakymus dėl Taivano

Ministro nuomone, rinkimams skirti ir prezidento pasisakymai apie galimybę keisti Taivaniečių atstovybės pavadinimą.

Perrinkimo siekiantis Gitanas Nausėda praėjusią savaitę BNS išsakė poziciją, kad Taivaniečių atstovybės pavadinimas turėtų būti keičiamas, o jo patarėjas F. Jansonas Žinių radijui teigė, kad sprendimą priimti reiktų išsiaiškinus, kas tiksliai Kinijai kliūva.

„Nenustebčiau, dėl to, kad kiek žinau, po to buvo šiek tiek pataisyta ta žinia, patikslinta, ką prezidentas turėjo galvoje. O pačių taivaniečių žinutė buvo pati teisingiausia – žiūrėkime į ateitį“, – teigė G. Landsbergis.

Ministras teigė norintis tikėti, kad žinia dėl Taivaniečių atstovybės buvo skirta ne užsienio partneriams, ir pridūrė asmeniškai sulaukęs reakcijų dėl šių G. Nausėdos pasisakymų.

„Tikrai gavau. (…) Nenorėčiau plėtoti, nes esame aktyviame rinkimų laikotarpyje, tą šiek tiek traktuoju kaip kampanijos dalį, juoba, kad buvo atsitraukta nuo tos pradinės nuostatos, buvo patikslinta, mano nuomone, korektiškai“, – sakė ministras.

Po G. Nausėdos pasisakymų apie Taivaniečių atstovybės pavadinimą, pastaroji ragino Lietuvą tarpusavio santykiuose „žvelgti į priekį“.

Kiek anksčiau prezidentas ragino Vyriausybę „ištaisyti“ Taivaniečių atstovybės Lietuvoje pavadinimą, kad jis skambėtų vienodai visomis kalbomis. Prezidentūra BNS praėjusią savaitę nurodė, kad ši ir dabartinė pozicijos nesiskiria.

Atidarius Taivaniečių atstovybę, pašlijo Lietuvos ir Kinijos santykiai – Pekinas apribojo diplomatinius santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version