EŽTT išteisino prancūzę, bažnyčioje nuogą vaizdavusią abortuotą Jėzų

ŠaltinisCNE NEWS

2013 m. prancūzė Paryžiaus Šv. Magdalenos bažnyčioje vaizdavo Jėzaus abortą būdama be viršutinių drabužių. Šalies teismas tuomet pripažino ją kalta dėl „seksualinės demonstracijos” ir nurodė jai ne tik sumokėti Paryžiaus parapijai 2 tūkst. eurų, bet ir skyrė vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę. Dabar Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) šį nuosprendį panaikino.

Judėjimo „Femen”, pasisakančio už abortus, narė Eloïse Bouton (Eluaz Buton), 2013 m. nuoga protestavo bažnyčioje prieš katalikišką abortų draudimą. Ant nuogo kūno moteris buvo užsirašiusi keletą šūkių, pavyzdžiui, „Kalėdos atšauktos”, bei rankose laikė du jautienos kepenų gabalus, kurie turėjo simbolizuoti abortuotą Jėzų. 2014 m. Prancūzijos teismas ją pripažino kalta. Nepaisant apeliacijų, kiti teisėjai iki šiol buvo palikę galioti jo sprendimą.

Saviraiškos laisvė

Tačiau praėjusią savaitę EŽTT priėmė E. Bouton palankų sprendimą, atmesdamas Prancūzijos nuosprendžius. Teisėjas teigė, kad jos veiksmai galėjo įžeisti religinius jausmus, tačiau saviraiškos laisvė turi būti saugoma. Teismo nuomone, Prancūzijos teisėjai nepateikė pakankamai motyvų bausmei pateisinti.

Be to, buvo kritikuojama tai, kad Prancūzijos teisėjai pripažino E. Bouton kalta dėl seksualinio pobūdžio demonstravimo, o tai rodo, kad jie „apsiribojo tik krūtinės nuogumo maldos vietoje klausimo nagrinėjimu, nesvarstydami šio veiksmo prasmės”.

EŽTT ne tik panaikino Prancūzijos nuosprendį, bet ir priteisė E. Bouton 2 tūkst. eurų emocinei žalai atlyginti bei 7 800 eurų teismo ir kelionės išlaidoms padengti, praneša „Katholisch.de”.

Europos teismo sprendimas yra privalomas Prancūzijai. Vienintelė atsakomoji priemonė, kurios gali imtis vyriausybė, yra apeliacija Didžiajai kolegijai. Tačiau taip nutinka tik retais atvejais, ir mažai tikėtina, kad taip nutiks, rašo prancūzų savaitraštis „Famille Chretienne”.

Už abortus pasisakantis aktyvizmas

Europos teisėjai siekė pasmerkti Prancūziją vien dėl proabortinio aktyvizmo, taip apie nuosprendį sako teisininkas Grégoras Puppinckas (Gregoras Pupinkas), kaip rašoma „Famille Chretienne”. Jis priklauso konservatyviam Europos teisės ir teisingumo centrui, kuris skatina žmogaus gyvybės gynimą Europos politinėje erdvėje. G. Puppinckas teigia, kad šis sprendimas rodo „dvigubus teismo standartus”, kuris 2018 m. nuteisė austrę už „religinių doktrinų menkinimą”, kai ji nurodė, kad pranašas Mahometas turėjo lytinių santykių su devynerių metų mergaite.

Prieš kelerius metus kita „Femen” aktyvistė sukėlė daug triukšmo, kai beveik nuoga užšoko ant Kelno (Vokietija) bažnyčios altoriaus. Ji buvo nubausta už „šiurkštų religinių apeigų trikdymą”.

5 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version