Evangelistas Nickas Vujcic‘ius (Nikas Vujčičius) skambina pavojaus varpais dėl Vakarų Bažnyčios būklės ir jos lemiamo vaidmens ugdant naująją kartą, kai daugėja narkomanijos ir minčių apie savižudybę, pranešė „The Christian Post“.
Pasak Nicko, ji tapo „labiau panaši į užmiesčio klubą ir pasaulietinį susibūrimą“ nei į Kristaus Kūną.
„Matome vaisius, kad iš tikrųjų neugdome naujosios kartos ir neturime atskaitomybės“, – sakė 42 metų australų-amerikiečių evangelistas.
„Jei pažvelgtumėte į mūsų šalį, į jaunimo pastorius žiūrima kaip į aukles, o 95 proc. bažnyčių, į kurias esu užsukęs, niekada nelankyčiau, nes jos labiau panašios į užmiesčio klubą ir pasaulietinį susibūrimą“, – tęsė jis.
Vujcic, kuris vadovauja tarptautinei ne pelno siekiančiai organizacijai NickV Ministries, siekiančiai skleisti Evangeliją ir vienyti Kristaus Kūną, pastebėjo, kad 2000-ųjų pradžioje Amerikos bažnyčiose įvyko kultūriniai pokyčiai.
Pasak jo, daugelis jų tapo labiau orientuotos į pramogas, kad pritrauktų jaunesnę auditoriją.
„Daugelis vakarietiškų bažnyčių Jungtinėse Valstijose pakeitė savo požiūrį ir iš tikrųjų ėmė silpninti Evangeliją, įnešdamos šiek tiek daugiau pramogų, šiek tiek daugiau linksmybių, šiek tiek daugiau bendravimo; jos perėjo nuo mėsos prie pieno“, – sakė jis.
„Tais laikais buvo sakomi pamokslai apie tai, kad kelnių negalima nusimauti iki santuokos. 95 proc. bažnyčių nieko panašaus nevyksta.
95 proc. bažnyčių, į kurias esu užsukęs, niekada nelankyčiau, nes jos labiau panašios į užmiesčio klubą ir pasaulietinį susibūrimą.
Šiandien Z kartos atstovai keikiasi, sako žodį „F“, miega, ir visi tai žino, bet niekas nieko už tai nesmerkia.“
„Matau atsakomybės stokos ir mėsos trūkumo auklėjime vaisius, o tai reiškia, kad auginame vaikus, kurie yra išsigandę ir lengvai suserga depresija“, – pabrėžė jis.
Knygos „Gyvenimas be ribų“ autorius nupiešė liūdną problemų, su kuriomis susiduria Z karta, paveikslą: nuo priklausomybės nuo technologijų „septynias su puse valandos per dieną, tiek laiko jaunimas praleidžia prie ekranų, – sakė jis, – iki seksualinio išnaudojimo, abortų ir jų pasekmių.“
Jis pažymėjo, kad daugelis paauglių šiandien kuria „netinkamas savo nuotraukas“, ir apgailestavo, kiek daug vaikų iki 17 metų praneša apie išprievartavimą.
„Iš 25 mln. abortų, atliktų šioje šalyje, daugelį atliko moterys, kurios reguliariai lankėsi bažnyčioje. Jau nekalbame apie potrauminio streso sutrikimus, kurie su tuo susiję“, – sakė jis.
„Mes nekalbame apie dalykus, apie kuriuos turime kalbėti, ir kol nepradėsime gydyti sudaužytų širdžių, kurioms to reikia, kol nenustatysime ribų, kol nepriversime savo vadovų būti atsakingais, labai bijau to, kas laukia ateityje“, – pridūrė jis.
Vujcic perspėjo, kad po rinkimų, kai laimėjus jų pasirinktam kandidatui, konservatyvūs krikščionys „mažiau meldžiasi ir pasninkauja“.
„Jis nėra mūsų Gelbėtojas“, – sakė Vujcic, turėdamas omenyje išrinktąjį prezidentą Donaldą Trumpą. – Visuomeninėje televizijoje jis prisipažino, kad neprašė Dievo atleidimo. Jis nemano, kad jam reikia tai daryti.
Todėl meldžiuosi už jo sielą. Iš to, ką girdėjau, manau, kad jo žmona yra išgelbėta. Bet galiausiai tai ne apie prezidentą, o apie Bažnyčią“.
Vujcic mano, kad sprendimas turėtų būti grįžimas prie tikėjimo pagrindų: atgailos, atskaitomybės ir vienybės. Jis įspėjo, kad be atgailos Bažnyčia rizikuoja prarasti savo dvasinį autoritetą ir Dievo globą.
„Pirmas dalykas, kurį Jėzus padarė – apvertė stalus, kirto Bažnyčiai rimbu ir ją pataisyti. Ir paskutinis dalykas, kurio Jėzus norėjo ir išreiškė maldoje, kad mes būtume vieningi“, – sakė jis.