Pranešimas, kuriame raginama reglamentuoti prostituciją, sukėlė nesutarimų Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės (FEMM) komitete, praneša „CNE News”.
Pranešėją paskyrusio komiteto narių nuomonės ypač išsiskyrė dėl siūlomo reguliavimo modelio, ataskaitos formuluočių ir bendro sekso paslaugų teisėtumo, rašo Euractiv.
Gegužės mėn. bus baigta rengti galutinė ataskaita, kuri bus pateikta birželio mėn. plenarinio posėdžio balsavimui. Jame valstybių narių prašoma dekriminalizuoti prostitucija besiverčiančius asmenis, tačiau kriminalizuoti sekso paslaugų pirkėjus ir sekso paslaugų teikėjus, vadovaujantis vadinamuoju Šiaurės šalių prostitucijos modeliu. Šių priemonių tikslas – sumažinti komercinio sekso paklausą.
Ataskaitoje daroma prielaida, kad prostitucija yra smurto dėl lyties rūšis. Pranešimo projektą pateikusi Europos Parlamento narė socialdemokratė Maria Noichl prašo „nuoseklios politikos”. Jos nuomone, sekso paslaugų negalima laikyti įprastu darbu, nes „tai nėra laisvas pasirinkimas”.
M. Noichl mano, kad legali prostitucija yra infrastruktūra, už kurios slepiasi prekyba žmonėmis. Todėl savo politinėse rekomendacijose ji daugiausia dėmesio skiria prevencijai, pasitraukimo strategijoms ir reintegracijai į visuomenę.
Tačiau keli komiteto nariai nepritaria ataskaitos rezultatams. EP narė Karen Melchior iš progresyviosios partijos „Atnaujinkime Europą“ ataskaitą vadina „iš esmės ydinga”. Ji kritikuoja tai, kad neatskiriami „sekso paslaugų teikėjai ir asmenys, priversti užsiimti prostitucija”. Anot jos, pastarasis atvejis yra smurtas dėl lyties, o pirmasis – ne.
Europos sekso paslaugų teikėjų aljanso direktorė Sabrina Sanchez taip pat nepritaria Šiaurės šalių modeliui, kuris siūlomas ataskaitoje. Ji įsitikinusi, kad šis modelis „atima iš sekso paslaugų teikėjų veiksnumą”.
Dar viena Šiaurės šalių modelio kritika yra ta, kad dėl jo prostitucija išstumiama į pogrindį, nes klientai baiminasi, kad už sekso paslaugų pirkimą jiems bus iškelta baudžiamoji byla.
Kartu komiteto nariai sutinka su teiginiu, kad sekso paslaugų teikėjai turėtų būti dekriminalizuoti, kad galėtų naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis ir socialinėmis lengvatomis.