Bažnyčios projektai, kurie Egipte buvo sustabdyti, kai šiaurinėje Afrikos valstybėje dominavo Musulmonų brolija, atnaujinami, nes šalies krikščionys pradeda mėgautis tam tikra laisve.
Katalikiška labdaros organizacija „Pagalba bėdos ištiktai Bažnyčiai“ (angl. „Aid to the Church in Need”, sutrumpintai ACN) tarptautiniais duomenimis, Egipto krikščionys šiandien turi daugiau maldos laisvės nei prieš kelerius metus, kai šalyje dominavo radikali islamistų grupuotė, valdžiusi nuo 2012 m. iki 2013 m. liepos pradžios.
Aleksandrijos patriarchas arkivyskupas Ibrahimas Sidrakas ACN sakė, kad nors krikščionys Egipte vis dar patiria įvairius persekiojimus, šalies koptai katalikai, kurių yra apie 300 tūkst. tikinčiųjų, pamatė, jog būtina pradėti statyti bažnyčias, kad galėtų teikti pastoracinę pagalbą savo nariams.
„Dabar, kai vyriausybė panaikino kliūtis naujų bažnyčių statybai, visos vyskupijos rengia statybų projektus”, – teigė I. Sidrakas.
„Bažnyčios yra mūsų bendruomenių širdis, tačiau daugeliui parapijiečių jos yra sunkiai prieinamos. Tie, kurie gyvena toli, turi išleisti iki ketvirtadalio savo atlyginimo, kad galėtų autobusu nuvežti šeimą į bažnyčią sekmadienio Mišioms”, – sakė arkivyskupas birželio 19 d. ACN pranešime.
I. Sidrakas teigė, kad atnaujintų projektų šalyje pavyzdys yra 2016 m. sudegusi Luksoro katedra, kuri, remiant ACN, yra atstatoma.
„Vienas iš simboliškiausių koptų katalikų troškimo atstatyti katedrą pavyzdžių yra mūsų katedra Luksore, – aiškino Sidrakas. – Ji netrukus bus visiškai atkurta, ypač dėl ACN fondo paramos”.
ACN pranešė, kad balandžio 23 ir 26 d. Al-Fawakher ir Al-Koum kaimus Minjos provincijoje užpuolė minios musulmonų, supykusių dėl sumanymo šiose vietovėse statyti krikščionių bažnyčias.
Labdaros organizacija teigė, kad šis epizodas buvo gana pavienis atvejis, nes Egipto krikščionys dabar patiria „didesnę kulto laisvę”, palyginti su sunkiais laikais, kai šalį valdė Musulmonų brolija.
Prisimindamas laikus, kai į valdžią atėjo Mohamedo Mursio vadovaujami islamo radikalai, I. Sidrakas sakė: „Mohamedo Morsi valdymo metu išpuolių prieš koptus padaugėjo”.
M. Morsi valdymas, pasakojo arkivyskupas, buvo baisus, bet, laimei, trumpalaikis”.
„Manau, kad 2012 m., kai egiptiečiai ėjo balsuoti, jie pasakė sau, kad niekada nesuteikė šanso Musulmonų brolijai”, – teigė jis.