Milijardierius ir naujasis „Twitter“ savininkas Elonas Muskas (Ilonas Maskas) trečiadienį paklausė šio socialinio tinklo vartotojų, ar reikėtų pasiūlyti „visuotinę amnestiją“ sustabdytoms paskyroms.
Tokį patį apklausos metodą jis taikė Jungtinių Valstijų eksprezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) atveju.
Naują apklausą E. Muskas paskelbė po to, kai susidūrė su priekaištais, kad jo turinio moderavimo kriterijai priklauso nuo jo asmeninių užgaidų, nes kai kurios paskyros buvo grąžintos į „Twitter“ platformą, o kai kurios – ne.
„Ar „Twitter“ turėtų pasiūlyti visuotinę amnestiją sustabdytoms paskyroms, jei jos nepažeidė įstatymų ir neužsiėmė baisiu šlamštu?“, – rašė E. Muskas socialiniame tinkle.
„Twitter“ vartotojai šioje apklausoje galės balsuoti iki ketvirtadienio 17 val. 46 min. Grinvičo (19 val. 46 min. Lietuvos) laiku.
Tokią strategiją E. Muskas naudojo ir prieš kelias dienas, kuomet socialinio tinklo vartotojai galėjo balsuoti dėl D. Trumpo paskyros sugrąžinimo.
Tokią strategiją E. Muskas naudojo ir prieš kelias dienas, kuomet socialinio tinklo vartotojai galėjo balsuoti dėl D. Trumpo paskyros sugrąžinimo
D. Trumpo „Twitter“ paskyra buvo atkurta šeštadienį po to, kai tam pritarė nedidelė dauguma apklausoje dalyvavusių respondentų.
Apklausos „Twitter“ yra prieinamos visiems socialinio tinklo vartotojams. Jos nėra mokslinės, be to, gali tapti netikrų naudotojų ir botų taikiniu.
Sprendimas dėl visų sustabdytų paskyrų galėtų sukelti nerimą vyriausybinėms institucijoms, atidžiai stebinčioms, kaip E. Muskas tvarkosi su neapykantos kalba nuo tada, kai už 44 mlrd. JAV dolerių (42, 25 mlrd. eurų) įsigijo šią platformą.
Tai taip pat gali išgąsdinti technologijų milžines „Apple“ ir „Google“, kurios turi teisę uždrausti parsisiųsti „Twitter“ aplikaciją iš savo mobiliųjų programėlių parduotuvių dėl susirūpinimą keliančio turinio.
D. Trumpas šioje platformoje buvo užblokuotas dėl praėjusiais metais įvykusio JAV Kapitolijaus šturmo, kurio kurstymu yra kaltinamas.