Fondas „Kirche in Not“ paprašė Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Johnsono suteikti prieglobstį 14 metų pakistanietei katalikei Mairai Šachbazai: mergina ir jos artimieji persekiojami dėl tikėjimo. Tai paskelbė Didžiosios Britanijos parlamento narė, specialioji ministro pirmininko atstovė religijos ir tikėjimo laisvės reikalams Fiona Bruce.
Šiuo metu Maira ir jos artimieji yra priversti slėptis: grėsmė jų gyvenimui nuolat kyla, o vietos teisininkai, bažnyčios ir labdaros organizacijų atstovai įsitikinę, kad jei Šachbazų šeima artimiausiu metu nepaliks Pakistano, pasekmės bus lemtingos.
Praėjusių metų balandį, Mairą, netoli namų pagrobė musulmonas Mohamedas Nakašas, kuris jėga ją vedė, priversdamas pereiti į islamą. Kai mergaitei pavyko pabėgti, ji policijai pasakė, kad buvo priversta dėl mirties baimės atsisakyti tikėjimo ir ištekėti už pagrobėjo. Šis vėliau ją šantažavo grasindamas paskelbti vaizdo įrašą apie jos grupinį išprievartavimą.
Rugpjūčio mėnesį, praėjus beveik keturiems mėnesiams, Maira sugebėjo pabėgti iš pagrobėjo namų ir buvo apkaltinta islamo tikėjimo išsižadėjimu. Nuo to laiko mergina ir jos šeima sulaukdavo nuolatinių grasinimų, prie jų namų ne kartą pasirodydavo įtartini asmenys, kurie bandė išsiaiškinti jų buvimo vietą.
Fiona Bruce fondo prašymą pakomentavo tokiais žodžiais: „Maira ir jos šeima yra katastrofiškoje situacijoje, kuri negali palikti abejingais, ką liudija tūkstančiai parašų ant jos naudai pateiktos peticijos, kuri man buvo įteikta šiandien. Aš nedelsdama pateiksiu ją Vidaus reikalų ministrui skubiam svarstymui“.
Daugiau nei 12 000 žmonių pasirašė fondo „Kirche in Not“ parengtą peticiją suteikti Mairai ir jos šeimai politinį prieglobstį. Taip pat atvirą laišką ministrui pirmininkui palaikė daugiau nei 30 Didžiosios Britanijos parlamentarų, perų, vyskupų ir labdaros bei žmogaus teisių organizacijų lyderių.
Savo ruožtu Didžiosios Britanijos žmogaus teisių organizacijos CSW įkūrėjas ir prezidentas Mervyn Thomas pridūrė: „Tai labai liūdna, tačiau Pakistane nėra vietos, kurioje Maira galėtų saugiai gyventi, nebijodama būti vėl pagrobta. Atsižvelgiant į giliausią priešiškumą ir įtarumą krikščionims šioje šalyje, jos sugrįžimas į krikščionybę po priverstinio atsivertimo į islamą tik dar labiau pablogins jos ir taip sunkią padėtį, nes dauguma Pakistano musulmonų mano, kad už apostaziją turėtų būti baudžiama mirtimi“.