Dr. Rimantas Jonas Dagys. Dauguma Lietuvos piliečių turi aiškesnę programą šalies ateičiai nei valdantieji

Kad dabartiniai valdantieji prastai dirba – daugumai ne paslaptis. Kaip aiškėja, tai ne paslaptis ir patiems valdantiesiems. Net jie suvokia,  kad dalį ministrų reikėtų keisti. Tačiau juos  stabdo baimė prarasti valdžią, nes pajudinus vieną, gali subyrėti visa Vyriausybė, matyt išlikimas valdžioje jiems svarbiau nei žmonių poreikiai.  Išoriškai tai pareiškiama maždaug taip  – „netrukdykite mums dirbti“, „mes dirbame, o ką jūs siūlote daryti kitaip, kas padėtų Lietuvai išbristi iš krizių?“

Kai ką gali toks klausimas sutrikdyti, tačiau daugumos žmonių (toliau tiesiog žmonių) alternatyvi programa yra didžia dalimi suformuluota. Paradoksalu, bet ją padėjo išryškinti patys valdantieji, privertę žmones sunerimti dėl siūlomų, žmonių galva, kvailysčių siekiant sukurti naują „modernų“ žmogų ir visuomenę. Pažiūrėkime ką jau turime.

Kad lengviau būtų daug pinigų turintiems valdyti, valdantieji pasiūlė (Stambulo konvencijos pagalba) sukurti žmogų, kuris  kiekvieną dieną abejotų dėl savo lytinės tapatybės, rinkdamasis iš jau dabar registruotų virš 70 lyčių. Daugumai žmonių ši nesąmonė netinka, jie tai stabdys. Taigi jau turime pirmą programinę nuostatą.

Valdantieji siūlo įteisinti vienalytes šeimas. Žmonės šviesia galva suvokia, kad šeima kuriama visų pirma žmogaus giminei pratęsti, o vaikui gimti reikia mamytės moters ir tėvelio vyro. Be to vyras ir moteris turėtų papildyti vienas kitą, bet ne tapti vienodi.  Jie supranta, kad vaikas yra tokios šeimos dalis ir jokiu būdu  ne valdžios institucijų nuosavybė.  Antra programinė nuostata.

Valdančiuosius aptarnaujantys propagandistai džiugiai reklamuoja skyrybas. Žmonės mato, kad netvirtose šeimose daugiau problemų ir gimsta mažiau vaikų, o tai ypač pavojingą nedidelei tautai. Jie norėtų stiprinti šeimas kaip parašyta Šeimos stiprinimo įstatyme. Trečia programinė nuostata.

Valdžia norėdama turėti „apsinešusį elektoratą“ norėtų legalizuoti narkotikus. Žmonės tame gėrio nemato. Ketvirta programinė nuostata.

Visus šiuos dalykus įteisinti, valdantieji nori su Europos komisarų pagalba. Jiems nepatinka Lenkijos noras ginti savo suverenias teises, jie tautiškai nusiteikusius žmones laiko nepakankamai pažangiais. Žmonės, nors ir nebūdami ES skeptikais,  mano, kad negalima leisti komisarams daugiau nei jiems tai leidome į ES stodami. Lietuvos Konstitucija yra mūsų, o ne komisarų reikalas. Penkta programinė nuostata.

Valdžia norėdama turėti „apsinešusį elektoratą“ norėtų legalizuoti narkotikus.

Matėme valdančiųjų elgesį kai, žodžiais nevengiant patriotiškos retorikos, atsainiai stebima  kaip kartais puolami už Lietuvą realiai kovojusieji ir palaikomi kitoje pusėje stovėjusieji. Žmonėms tai nepatinka, jų sekantis programinis siekis – neapsimestinis patriotizmas.

Kadangi valdančiųjų „modernus“ žmogus neturi turėti aiškios savivokos, todėl švietimo sistema prastėja. Žmones norėtų, kad vaikai gautų ne tik kokybiškas žinias, bet ir būtų auklėjami pareigingais  patriotais, jaučiančiais pagarbą šeimai ir mokytojui. Tai septintasis siekis.

Kitaip galvojančius, ypač krikščionis, valdantieji dažniausiai įžeidžiai išvadina tamsybininkais ir rusams dirbančiais, nors būtent šie žmones labiausiai priešinosi sovietinei okupacijai. „Tamsybininkams“ kuriami specialūs įstatymai iš esmės keliantys grėsmę religijos laisvei ir demokratijai, „demokratinės“ teisės įstatymuose  numatytos tik LGBT bendruomenei.

Žmones nori tikros demokratijos. Norėtų ir kad nacionalinis transliuotojas atliktų savo pareigą visai Lietuvai, o ne tik giedotų valdžią liaupsinančius ditirambus. Žmonėms nepatinka, kai  valdžią turintys juos arogantiškas žemina, jie mano, kad nusipelno pagarbos. Tai jau aštuntoji nuostata.

Valdantieji nors šneka kitaip, iš esmės daro viską, kad socialinė atskirtis ir toliau didėtų. Būtinas pertvarkos skandinamos užsakomosios žiniasklaidos debatuose. Žmonės pasigenda realaus dėmesio silpnesniems, bet ne dykaduoniams, palaikymo šeimos ir vidutiniam verslui, nes stambus ir pats pajėgus išsilaikyti. Toks noras jau realus pagrindas ne vienai  socialinei ir ekonominei programinei nuostatai.

Taigi, kaip  patarlė sako  „nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“. Akivaizdu, kad ši vis labiau pakrinkanti liberali dauguma savo darbais, „padės“ surašyti ir daugiau žmonių programinių nuostatų. Gaila, bet dažniausiai jas rašant reikės vadovautis principu „reikia daryti kitaip nei valdžia siūlo“. Po to beliks su tokia daugumos žmonių programa visiems demokratiškai pakeisti valdančiuosius. 

5 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version