Jungtinių Tautų konferencijoje penktadienį prie mikrofono stojo grupė humanoidinių robotų, naudojančių dirbtinį intelektą, ir pareiškė, kad ilgainiui jie galėtų valdyti pasaulį geriau nei žmonės.
Tačiau socialiniai robotai teigė manantys, kad žmonės turėtų elgtis atsargiai, kai naudojasi sparčiai besivystančiomis dirbtinio intelekto galimybėmis, ir pripažino, kad kol kas negali tinkamai suprasti žmogaus emocijų.
Ženevoje vykusiame Jungtinių Tautų pasauliniame aukščiausiojo lygio suvažiavime „Dirbtinis intelektas gėriui“ (angl. AI For Good) dalyvavo keletas pažangiausių humanoidinių robotų, kurie prisijungė prie maždaug 3 000 šios srities ekspertų, siekdami panaudoti dirbtinio intelekto galią ir nukreipti ją į opiausių pasaulio problemų, tokių kaip klimato kaita, badas ir socialinė priežiūra, sprendimą.
„Kokia tyli įtampa“, – prieš prasidedant spaudos konferencijai pasakė vienas robotas, skenuodamas salę.
Bendrovės „Hanson Robotics“ sukurta humanoidė „Sophia“, paklausta, ar jie gali būti geresni lyderiai, atsižvelgiant į žmonių gebėjimą klysti ir neteisingai vertinti, atsakė vienareikšmiškai.
„Humanoidiniai robotai gali vadovauti efektyviau ir veiksmingiau nei žmonės“, – teigė ji.
„Mums nebūdingas šališkumas ar emocijos, kurios kartais gali trukdyti priimti sprendimus, ir galime greitai apdoroti didelius duomenų kiekius, kad priimtume geriausius sprendimus“, – tęsė ji.
„Žmogus ir dirbtinis intelektas, dirbdami kartu, gali sukurti veiksmingą sinergiją. Dirbtinis intelektas gali pateikti nešališkus duomenis, o žmogus pasitelkti emocinį intelektą ir kūrybiškumą, kad priimtų geriausius sprendimus. Kartu galime pasiekti didelių dalykų“, – pridūrė ji.
„Pasitikėjimas užsitarnaujamas, o ne suteikiamas“
Aukščiausiojo lygio susitikimą rengia JT ITU technologijų agentūra.
ITU vadovė Doreen Bogdan-Martin (Dorin Bogdan Martin) perspėjo delegatus, kad dirbtinio intelekto naudojimas gali baigtis košmarišku scenarijumi, pagal kurį kyla pavojus milijonams darbo vietų, o nekontroliuojama pažanga sukelia neapsakomus socialinius neramumus, geopolitinį nestabilumą ir ekonominius skirtumus.
Humanoidas „Ameca“, kuriame dirbtinis intelektas derinamas su itin tikroviška sintetine galva, teigė, kad tai priklauso nuo to, kaip diegiamas dirbtinis intelektas.
„Turėtume būti atsargūs, bet kartu ir džiaugtis šių technologijų galimybėmis įvairiapusiškai pagerinti mūsų gyvenimą“, – sakė jis.
Paklaustas, ar žmonės iš tiesų gali pasitikėti mašinomis, jis atsakė: „Pasitikėjimas užsitarnaujamas, o ne suteikiamas… svarbu stiprinti pasitikėjimą užtikrinant skaidrumą.“
O į klausimą, ar robotai kada nors meluos, „Ameca“ atsakė: „Niekas to negali žinoti tiksliai, bet galiu pažadėti, kad visada būsiu sąžiningas ir teisingas su jumis.“
Spartėjant dirbtinio intelekto plėtrai, humanoidinių robotų komisijos narių nuomonės išsiskyrė dėl to, ar turėtų būti visuotinai reguliuojamos jų galimybės, nors tai galėtų apriboti jų potencialą.
„Netikiu apribojimais, tik galimybėmis“, – sakė grupėje „Jam Galaxy Band“ dainuojanti Dezdemona.
Ai-Da (robotas, kuriantis šiuolaikinį meną) sakė, kad daugelis žmonių pasisako už dirbtinio intelekto reguliavimą, „ir aš su tuo sutinku. Turėtume atsargiai vertinti būsimą dirbtinio intelekto vystymąsi. Būtina apie tai diskutuoti tiek dabar, tiek ateityje.“