Dirbtinis intelektas jau naudojamas ir pasaulio bažnyčiose

ŠaltinisCNE NEWS

Dirbtinis intelektas sparčiai plečia savo įtaką įtaką šiuolaikinėje visuomenėje. Kaip tai palies bažnyčias, klausiama „CNE News”.

Dauguma žmonių yra girdėję ar net bandę „ChatGPT”.

Neseniai pradėjęs veikti pokalbių robotas atsako į visus jūsų klausimus. Nesvarbu, ar norite sužinoti Dauningo gatvės katino vardą (Laris), Eifelio bokšto aukštį (324 metrai), ar atsakymą į sudėtingesnius klausimus, pavyzdžiui, kuo skiriasi rusų ir ukrainiečių stačiatikių bažnyčia, „ChatGPT” žino viską.

Straipsnyje rašoma, kad tyrimais dar reikia nustatyti, ar toks pokalbių robotas yra šališkas.

„ChatGPT” veikia dirbtinio intelekto pagrindu. Tai reiškia, kad programa veikia savarankiškai ir pati priima sprendimus dėl rezultatų.

Neseniai Stanfordo universiteto parengtoje ataskaitoje nurodoma, kad dirbtinio intelekto moksliniai tyrimai intensyvėja jau daugelį metų.

Pastaraisiais metais dirbtinio intelekto modelių daugėja ir jų pabaigos nematyti.

Bažnyčiose taip pat vis dažniau naudojamos dirbtinio intelekto priemonės, rašo „CNE News”.

Pavyzdžiui, Filadelfijos bažnyčia Stokholme. Pandemijos metu ši bažnyčia, kaip ir dauguma bažnyčių, pradėjo tiesiogiai transliuoti savo pamaldas. Tačiau norėdama, kad pamokslai būtų prieinami daugiau žmonių, bažnyčia pradėjo transliuoti automatinius subtitrus daugiau nei penkiasdešimčia kalbų.

Šiuos subtitrus teikianti priemonė veikia dirbtinio intelekto pagrindu. Ji klausosi pamokslininko ir paverčia sakomą žodį subtitrais. Kuo daugiau pamaldų pateikiama programinei įrangai, tuo geriau ji supranta vartojamų žodžių tipą ir kontekstą.

Pasak iniciatyvą vykdančių žmonių, duotų interviu Švedijos krikščioniškam dienraščiui „Dagen”, pamaldas stebi žmonės iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir kelių Afrikos šalių. Nors tai bandomasis projektas, iniciatoriai optimistiškai vertina jo rezultatus.

„Planuojame tęsti, kol Jėzus sugrįš. Arba bent jau tol, kol vykdysime internetinę televiziją. Nuolat ją tobuliname, kad ji būtų naudinga daugiau bendruomenių, kurioms reikia subtitrų pamaldoms”, – sako jie.

Kaip rašoma „CNE News”, dr. Gernotas Meieris (Gernotas Mejeris) sutinka, kad bažnyčioms reikia spręsti dirbtinio intelekto problemas, tačiau taip pat sako, kad skaitmeninimas „keičia žmogaus sampratą”.

Pasak jo, naudojant dirbtinį intelektą galima sukurti struktūras, kuriomis siekiama standartizacijos.

Daugelis žmonių yra pažeidžiami tokių vaizdų, sako jis IDEA.

„Tačiau krikščioniškajam žmogaus įvaizdžiui skirtumas yra didelė vertybė: žmogus yra Dievo atvaizdas, tačiau Dievas turi daug atvaizdų, ir tai nėra tik optimizuotas žmogus ar optimizuotas standartizuotas gyvenimas”.

Etiniu požiūriu dirbtinis intelektas taip pat kelia familiarumo, patikimumo ir pasitikėjimo klausimus. Dr. G. Meieris pateikia pavyzdį: „Šiais laikais gydytojai turi pasiteisinti, jei nesutinka su dirbtinio intelekto nustatyta diagnoze. Ar pasitikime gydytojais, kurie gali klysti, ar visiškai pasikliaujame dirbtiniu intelektu?”

Daugiau.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version