Diakonas Lukas Skroblas. Reiki pavojai. Ištakos

Reiki pateikiamas kaip gydymo metodas, kuris remiasi visuotine energija. Teigiama, kad jis padeda atkurti tinkamą šios energijos tėkmę kiekviename žmoguje ir taip atstatyti jo fizinę, psichologinę ir net dvasinę harmoniją. Pasak jo pasekėjų, Reiki yra paprasta praktika, atvira visiems ir neutrali bet kokios religinės sampratos atžvilgiu. 

Tai vienas iš geriausiai žinomų ir labiausiai išpopuliarėjusių „naujųjų terapijos metodų“, naudojančių daoizmo[1]principus. Vos per kelerius metus šio metodo vystymasis pasiekė tiek pat nerimą keliančius, kiek ir reikšmingus mastus. Iniciacija į šį magišką metodą nereikalauja jokios kvalifikacijos ar išankstinio pasirengimo. Vos per kelis mėnesius tarkim sunkvežimio vairuotojas iš mažo regiono kaimelio gali tapti Reiki meistru ir pradėti labai pelningą praktiką, teikiančią visų rūšių patologijų gydymo paslaugas. Klinikinė diagnozė nenustatoma; gydytojas tiesiog pastebi prastą paciento energetinę būklę ir atkuria jos srautą.

Pristatydami šį metodą, pirmiausia pažvelgsime į Reiki kilmę, paskui aptarsime šio gydymo metodo formacijos laipsnius, po to trumpai susipažinsime su Reiki naudojamais simboliais, vėliau mesime akį į patį gydymo procesą ir galiausiai padarysime išvadas. Didžioji dalis medžiagos kyla iš Reiki praktikų pateiktos informacijos. Vertindami šią medžiagą krikščionišku požiūriu, remsimės prancūzų kunigo vienuolio Joseph Marie Verlinde mokymais.  

Reiki kilmė

Reiki – japonų kalbos žodis, susidedantis iš dviejų ženklų: Rei – visuotinė  aukštesnioji dvasia arba energija, ir ki– Rei dalis – gyvybinė energija, kuri cirkuliuoja visame, kas egzistuoja, ji ir individuali kiekvienos būtybės energijaReikianalogiškai atitinka kinų energiją či, hinduistų prana ir krikščionių Šventąją Dvasią. Tačiau, jei Šventoji Dvasia krikščionims yra dieviškasis Asmuo, tai Reiki – beasmenė kosminė energija.

Reiki šalininkai veda paralelę tarp Biblijos Pradžios knygos pradžios ir šintoizmo[2] doktrinos, pagal kurią pradžioje buvo pirminė energija či, kuri pasireiškė garso pavidalu ir sukūrė pasaulį, kuriame gyvename. Pagal šią doktriną visos būtybės yra dieviškosios energijos apraiškos. Kuo labiau jai atsiveriame, tuo labiau pasineriame į kosminį gyvenimą.

Reiki apima net tris dalykus: universalią gyvybės energiją, žinias, gaunamas iš iniciacijos apie šią energiją, ir šios energijos perdavimo technikų rinkinį. Taigi esame subtilaus suvokimo ir intuicijos srityje. 

Jo įkūrėjas Mikao Usui (1864-1926), japonas, teologijos profesorius ir krikščionių kunigas (vėliau metęs tarnystę – red. past.) Jis vadovavo nedideliam Došihos universitetui Kiote, Japonijoje. Vieną dieną vienas iš jo studentų paprašė parodyti jam Jėzaus praeityje padarytus stebuklus. P. Usui negalėjo atsakyti į šį prašymą, tačiau nuo tos dienos jis susidomėjo šiuo klausimu ir stengėsi išsiaiškinti, kuo pagrįsti mūsų Viešpaties padaryti stebuklai. Jis net atnaujino studijas Čikagoje, mokėsi hebrajų ir graikų kalbų, kad galėtų studijuoti tekstus originalo kalba, tačiau jam nepavyko sužinoti, kaip Jėzus darė stebuklus.

Nusivylęs grįžo į Japoniją, tačiau jam dar buvo likęs vienas šaltinis – budizmo  tekstai, nes Buda, regis, irgi turėjo gydomųjų galių. Tapęs budistu ir vienuoliu zen vienuolyne, jis toliau ieškojo stebuklingo gydymo recepto. Legenda byloja, kad J. Usui studijavo sanskritą, kad galėtų perskaityti Budos tekstus originalo kalba.

Galiausiai jo uolias pastangas vainikavo sėkmė: jis aptiko vieno Budos mokinio užrašus, kuriuose aprašyta, kaip Buda gydė. Tačiau dokumente buvo nemažai simbolių, kurių Usui nemokėjo naudoti. Jis nusprendė imtis dvidešimt vienos dienos rekolekcijų ant Kuramos kalno, trijų savaičių, per kurias pasninkavo, meditavo ir šaukėsi dieviškosios jėgos. Šių rekolekcijų pabaigoje, dvidešimt pirmą dieną, jis pamatė, kaip ant jo nusileidžia neapsakomo intensyvumo šviesos kamuolys, ir pateko į gilų transą. Prieš jo akis ėmė šokti tūkstančiai įvairiaspalvių burbulų. Jis pamatė, kad kai kurie iš jų buvo permatomi ir juose buvo simboliai, kuriuos buvo aptikęs rankraščiuose. Jis iš karto intuityviai suprato, ką šie simboliai reiškia ir kaip jais naudotis. Giliame transe jam atsiskleidė senoviniai gydymo metodai, kurie buvo prarasti. Tuomet Usui sugebėjo iššifruoti, naudoti ir perduoti visuotinės energijos dvasią – Reiki.

Mokytojo gyvenimas ir žinios buvo perduodamos žodžiu iki 1982 m., kai pasirodė pirmieji leidiniai apie Reiki. Nuo septintojo dešimtmečio pradžios Naujojo amžiaus banga, prasidėjusi JAV vakarinėje pakrantėje, tapo Reiki perdavimo Vakaruose konvejeriu. Šio judėjimo priešakyje stovėjo japonų kilmės amerikietė ponia Haxayo-Takata, viena pirmųjų Reiki praktikuotojų, ir jos anūkė Phyllis Lei Furumoto.

[1]Daoizmas (kin. dao – kelias), viena kinų religijų. Atsirado III–II a. prieš Kristų. Jungė daoizmo filosofiją su liaudies tikėjimais ir magija, joga bei meditacija. (Visuotinė lietuvių enciklopedija).

[2]Šintoizmas (jap. shinto – dievų kelias), sintoizmas, japonų religija. Terminas pradėtas vartoti 6 amžiuje. Garbinama daug dievų, kuriems skiriamos maldos. 1868–1945 šintoizmas buvo Japonijos valstybinė religija. Šiuolaikinėje Japonijoje šintoizmas egzistuoja įvairiomis formomis. (Visuotinė lietuvių enciklopedija).

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version