Pasak Rytų Europos šalyje gyvenančio baptistų seminarijos vadovo, dėl Rusijos invazijos Ukrainoje nebeliko apie 400 baptistų bažnyčių, įsikūrusių okupuotose šalies dalyse.
Ukrainos baptistų teologinės seminarijos Lvove prezidentas Jaroslavas Pyžas pirmadienį paskelbtame interviu „Baptist Press” sakė, kad dėl karo šalyje jau yra „prarasta apie 400 baptistų bažnyčių”.
Seminarijos vadovas sakė: „Šis apskaičiavimas gautas iš teritorijų, kurios buvo okupuotos arba vis dar yra okupuotos. Taip pat į jį įeina kai kurios bažnyčios, kuriose aš esu pastoriumi, ir žmonės tiesiog išvyko iš šalies. Be to, tai skaičius, kurį naudoja Ukrainos baptistų sąjunga”.
J. Pyžas apibrėžė, kad pasakymas „prarastos bažnyčios” reiškia tas bažnyčias, kurios nustojo egzistuoti dėl su karu susijusių aplinkybių, kartais tai reiškia, kad „pastatai buvo sugriauti”, žmonės išvyko, buvo iškeldinti šalies viduje arba persikėlė į kitas šalis.
Seminarijos prezidentas išsakė mintį, kad bažnyčių konfesinė priklausomybė galėjo lemti priešiškumą, su kuriuo jos susidūrė, nes rusai, kaip žinoma, baptistus laiko „Vakarų agentais”.
„Tačiau daugeliu atvejų žmonės išvykdavo, nes karo nuniokotose teritorijose neįmanoma gyventi”, – pridūrė jis.
Vasario 24 d. Rusija įsiveržė į kaimyninę Ukrainą, teigdama, kad siekia apsaugoti nepriklausomybę paskelbusios Rytų Ukrainos teritoriją. Nuo to laiko, Jungtinių Tautų duomenimis, iš Ukrainos pabėgo daugiau kaip 10 mln. pabėgėlių.
Nors Rusijos kariuomenė yra gausesnė ir turi daugiau išteklių, ukrainiečiai, vadovaujami prezidento Volodymyro Zelenskio, pasipriešino stipriau nei tikėtasi.
Dėl Rusijos agresijos Rytų Ukrainoje buvo apgadinta arba sugriauta daug bažnyčių.
J. Pyžas mano, kad didžiausias šio karo iššūkis bus ne „pastatų ir infrastruktūros atstatymas”, bet „vadovavimo bendruomenei gebėjimų atkūrimas”.
„Ši krizė atnešė ir daug naujų galimybių. Daug naujų žmonių užims vadovaujančias pareigas”, – sakė jis.