Dauguma pasaulio darbuotojų sutinka su COVID -19 skiepijimo politika, neprieštarautų privalomam skiepijimui

ŠaltinisWE FORUM

Beveik 8 iš 10 pasaulyje dirbančiųjų sutiktų su privalomu skiepijimu, jei tai padėtų jiems išsaugoti darbą, teigiama Pasaulio Ekonomikos forumo pranešime.

Tyrime buvo apklausiami daugiau nei 14 tūkst. darbuotojų iš 33 pasaulio šalių. Apklausų agentūros Ipsos atliktas tyrimas atskleidė, jog 78 proc. žmonių palaiko privalomąjį skiepijimą.

Esant galimybei rinktis tarp skiepo ir nuolatinio testavimo, 68 proc. teigė pasirinksiantis skiepą. Tik 12 proc. sutiktų nuolat testuotis. 9 proc. teigė rasiantis būdą apeiti darbe tiek skiepus, tiek testavimą. 5 proc. sakė, kad įvedus privalomą skiepijimą arba testavimą, keistų darbą.

Maždaug 38 proc. sakė, kad galėtų darbe dirbti be jokių Covid – 19 reikalavimų, 31 proc. teigė, kad darbas su kolegomis kurie yra neskiepyti arba nesitestavę, juos gąsdintų. Statistiškai moterys labiau linkusios palaikyti saugumo reikalavimus dėl Covid -19 darbo vietose.

Pandemijos perspektyvos

Nepaisant to, kad studija atlikta dar prieš paplintant Omikron atmainai, požiūris į pandemijos pabaigą išliko įvairus. Apie 20 proc. teigė kad Covid pandemijos baigsis kai daugiau nei 75 proc. šalies gyventojų pasiskiepys, 8 proc. teigė, kad pandemija jau pasibaigė. 14 proc. mano, kad pandemija nesibaigs niekada, 27 proc. sakė, jog pandemija turėtų pasibaigti per ateinančius metus.

14 proc. mano, kad pandemija nesibaigs niekada

Pesimizmas dėl pandemijų panašus visose amžiaus ar lyties grupėse, žmonės Vengrijoje ir Rusijoje yra patys pesimistiškiausi, daugiau nei 33 proc. mano, kad situacija negerės. Tuo tarpu Brazilija, Lenkija, Danija, Švedija ir Saudo Arabija išlieka šalys, kurių visuomenės optimistiškiausiai žvelgia į ateitį.

Darbo ateitis

Nepaisant susirūpinimų dėl Covid – 19, žmonės vis aktyviau grįžta į savo darbo vietas, nors darbas iš namų šiemet padidėjo dar apie 5 proc. Aktyviausiai žmonės į darbo vietas grįžo Argentinoje ir Čilėje.

Pasaulio Ekonominio forumo skaičiavimais, skaitmenizacija ir kompiuterizacija ateityje padėtų dar 44 proc. darbuotojų dirbti vien iš namų.

„Pandemija mums parodė naujas hibridinio darbo galimybes. Negalėjome net įsivaizduoti, kad ofiso darbą įmanoma taip suderinti su darbu iš namų. Visgi, tik 15 proc. darbdavių mano, kad toks darbas padidino jų įmonių našumą, daugiausia darbdaviai į darbą nuotoliniu būdu žiūrėjo neigiamai“, – sakė Pasaulio Ekonomikos forumo sveikatos srities vadovė Genya Daya.

11 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version