Daugiau nei 700 JK medicinos specialistų ragina parlamento narius sumažinti abortų atlikimo terminą

Daugiau nei 700 Jungtinės Karalystės medikų parėmė parlamento nariams adresuotus raginimus sutrumpinti aborto terminą iki 22 savaičių. Jie pasirašė laišką, skirtą visiems 650 parlamento narių, ragindami juos balsuoti už svarbią vyriausybės Baudžiamojo teisingumo įstatymo projekto pataisą, kurią pateikė daugiau kaip 30 parlamento narių grupė, vadovaujama jo narės Caroline Ansell (Karolina Ansel).

Parlamentarai teigia, kad aborto terminas turėtų būti sutrumpintas atsižvelgiant į medicinos mokslo pažangą, dėl kurios vis daugiau neišnešiotų kūdikių išgyvena iki dabartinės 24 savaičių ribos.

Per pastarąjį dešimtmetį 23 savaitę gimusių kūdikių išgyvenamumas padvigubėjo nuo dviejų iš dešimties iki keturių iš dešimties, todėl Britų perinatalinės medicinos asociacija (BAPM) pakeitė rekomendacijas dėl gydytojų įsikišimo gelbstint nuo 22 savaitės gimusių kūdikių gyvybes.

Lesterio universiteto ir Londono imperatoriškojo koledžo praėjusių metų lapkritį atliktas tyrimas atskleidė, kad 2020-2021 m. išgyveno maždaug 261 kūdikis, gimęs 22 ir 23 savaitę.

C. Ansell išreiškė paramą pataisai laikraščiui „The Telegraph” parašytame straipsnyje, kuriame ji atkreipė dėmesį į dabartinio įstatymo prieštaravimą, kuris reiškia, kad „viena medikų komanda dirba tam, kad išgelbėtų gyvybę, o kita – tam, kad ją nutrauktų”, net ir toje pačioje ligoninėje.

„Šie kūdikiai neabejotinai yra žmonės: NHS (Nacionalinė sveikatos tarnyba, – red. past.) interneto svetainėje teigiama, kad 12 savaičių negimęs kūdikis yra „visiškai susiformavęs”; 18 savaičių kūdikiai gali pradėti reaguoti į garsų išorinio pasaulio triukšmą, – rašo ji. – Iki 22 savaitės jie pradeda miegoti ir pabusti, o iki 23 savaitės jie pratinasi prie kvėpavimo judesių, kad pasiruoštų gyvenimui už gimdos ribų.

viena medikų komanda dirba tam, kad išgelbėtų gyvybę, o kita – tam, kad ją nutrauktų.

„Ir vis dėlto 2021 m., naujausiais metais, už kuriuos turime išsamią apskaitą, pagal C pagrindą iš įstatymuose numatytų pagrindų, kuriais remiantis leidžiami abortai ir kuriems šiuo metu yra nustatytas 24 savaičių terminas, buvo atlikti 755 22 arba 23 nėštumo savaičių kūdikių abortai.”

Kalifornijos universiteto (UCL) naujagimių pediatrijos profesorius emeritas ir praktikuojantis krikščionis Johnas Wyattas (Džonas Veitas) laikraščiui teigė, kad jo, kaip naujagimių gydytojo, asmeninė patirtis jį įtikino, jog reikia keisti įstatymą.

„Turiu tiesioginės patirties, kad, viena vertus, mes galime išlaikyti kūdikius gyvus nuo 22-23 nėštumo savaitės ir daugelis jų išgyvena bei vėliau gyvena normalų ir sveiką gyvenimą, tačiau tuo pat metu dabartinis abortų įstatymas leidžia veiksmingai atlikti abortą motinos prašymu 24 nėštumo savaitę”, – kalbėjo jis.

„Teisė į gyvybę” (angl. „Right To Life UK”), JK organizacija, ginanti gyvybę, teigia, kad jei pataisa būtų priimta, tai būtų „didžiausias abortų įstatymo pokytis gyvenant šiai kartai”.

JK organizacijos atstovė spaudai sakė: „JK aborto terminas yra dvigubai ilgesnis už ES šalių vidurkį, t. y. 12 nėštumo savaičių, t. y. nėštumo laikotarpiu, kai NHS interneto svetainėje negimęs kūdikis apibūdinamas kaip „visiškai susiformavęs”.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version