Burkina Faso karinis režimas nori grąžinti mirties bausmę

ŠaltinisAFP-BNS

Burkina Faso karinis režimas nori grąžinti mirties bausmę, kuri šioje Vakarų Afrikos valstybėje buvo panaikinta 2018 metais, naujienų agentūrai AFP šeštadienį pranešė šaltinis vyriausybėje.

Teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ duomenimis, paskutinė egzekucija Burkina Fase buvo įvykdyta 1988 metais.

Pasak šaltinio, „svarstoma“ baudžiamajame kodekse vėl nustatyti mirties bausmę ir „vyriausybė turi tai aptarti, tada pateikti pasiūlymą pereinamojo laikotarpio įstatymų leidžiamajai asamblėjai, kad jis būtų priimtas“.

Jis pridūrė, kad mirties bausmės įvedimo data dar nepasirinkta.

Penktadienį, parlamentui priėmus įstatymo projektą, kuriuo įvedami viešieji darbai, teisingumo ministras Rodrigue’as Bayala (Rodrigas Bajala) pareiškė, kad „mirties bausmės klausimas, kuris yra svarstomas, bus įtrauktas į baudžiamojo kodekso projektą“.

R. Bayala taip pat sakė, kad baudžiamajame kodekse gali būti ir daugiau pakeitimų, „kad būtų laikomasi valstybės vadovo, kapitono Ibrahimo Traore (Ibrahimo Traorės)“, kuris užgrobė valdžią per 2022 metų rugsėjį įvykdytą perversmą, „vizijos ir gairių”.

Burkina Faso vyriausybė liepą priėmė įstatymo projektą, į kurį įtraukti planai uždrausti homoseksualumą.

„Amnesty International“ duomenimis, mirties bausmė Afrikos žemyne taikoma vis dažniau. 

Spalį paskelbtame organizacijos pareiškime teigiama, kad „užregistruotų egzekucijų skaičius išaugo daugiau nei tris kartus, o užregistruotų mirties nuosprendžių skaičius padidėjo 66 procentais“.

Kita vertus, ši teisių gynimo grupė pažymėjo, kad „24 Afrikos šalys į pietus nuo Sacharos yra panaikinusios mirties bausmę už visus nusikaltimus, o dar dvi šalys yra ją panaikinusios tik už įprastus nusikaltimus“.

„Kenijoje ir Zimbabvėje šiuo metu yra pateikti įstatymų projektai, kuriais siekiama panaikinti mirties bausmę už visus nusikaltimus, o Gambija… pradėjo konstitucijos keitimo procesą, kuriuo bus… veiksmingai panaikinta mirties bausmė“, – nurodė organizacija.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version