Britų grupės „Mumford and Sons“ narys Winstonas Marshallas pasitraukė iš grupės dėl sąžinės priekaištų

Praėjusį mėnesį iš grupės pasitraukė nepaprastai sėkmingos britų roko grupės „Mumford and Sons“ narys Winstonas Marshallas (Vinstonas Maršalas). Jo sprendimas nebuvo nulemtas nesutarimų su grupės nariais ar noro eiti solo keliu, kaip įprasta. Pasitraukimo priežastis kitokia. Kaip teigia pats grupės narys, pagrindinė priežastis buvo sąžinės klausimai.

Viskas prasidėjo kovo pradžioje, kai Marshallas, būdamas karantine, kaip įprasta „Twitter” paskelbė savo nuomonę apie neseniai perskaitytą knygą. Ta knyga buvo „Tiesa atskleista: Antifos radikalus planas sunaikinti demokratiją”.

„Antifa” – padriki kraštutinieji radikalai ir antifašistinės grupės Amerikoje, pasisakantys prieš autoritarizmą, homofobiją, rasizmą, ksenofobiją, neturintys aiškios struktūros ir vadovo.

Knygos apie „Antifa” autorius Andy Ngo yra vienas iš nedaugelio žurnalistų, rašančių apie šios grupės smurtą. Žurnalistas dėl savo rašymo buvo smarkiai sumuštas 2019 m.

„Sveikinu, @MrAndyNgo. Pagaliau turėjau laiko perskaityti svarbią jūsų knygą. Esate drąsus žmogus “, – „Twitter” gyrė rašytoją Marshallas. Jis ir grupės sulaukė daug kritikos dėl palaikymo rašytojui. Nors Marshallas atsiprašė gerbėjų už paramą Ngo darbui ir tuo siekė apsaugoti savo grupės narius, tačiau vėliau jis pripažino, kad padarė siaubingą klaidą, melavo apie tai, ką iš tikrųjų mano.

Norėdamas „apsaugoti savo grupės draugus bei sąžiningumą”, jis pasitraukė iš grupės.

Birželio 24 d. paskelbtoje žinutėje Marshallas išdėstė priežastis, kodėl paliko grupę.

„Nenoriu pridaryti savo grupės draugams daugiau rūpesčių“, – rašė jis. „Mano meilė, ištikimybė ir atskaitomybė jiems negali to leisti. Galėčiau likti ir toliau savicenzūruotis, bet tai kenkia mano sąžinei. Tai jau pajutau“.

Maršalas Bari Weiss davė interviu, kuriame išsamiau paaiškino ką mano ir papasakojo apie savo emocinę būseną.

„Jaučiau, jog meluoju, kad ekstremizmo nėra. Tai pradėjo labai varginti mano sąžinę. Kelis mėnesius jaučiausi labai blogai“, – apie sąžinės priekaištus kalbėjo Marshallas.

Interviu Marshallas atviravo apie įtaką, kuri paskatino jį palikti viską, ką darė 15 metų. Sovietų disidento Aleksandro Solženicyno esė, kaip jis teigė, pavadinimu „Gyvenk tiesa“ atlikėjui buvo didelis postūmis. Taip pat ir Winstono Churchillio gyvenimas. Tačiau visų pirma didžiausiu postūmiu rinktis tiesą buvo krikščioniškas tikėjimas.

„Be galo daug žmonių, norinčių sakyti tiesą ir pasipriešinti naujam neoliberalizmui, yra religingi“.

Juokaudamas Marshallas sakė, kad jis dažnai sugrįžta prie frazės, kurią pasakė Kanye Westas: „Bijok Dievo, ir nieko daugiau nebijosi“.

„Tikėjimas atliko svarbų vaidmenį šiame mano gyvenimo laikotarpyje, o savaitę prieš priimant galutinį sprendimą sėdėjau savo vietinėje katalikų bažnyčioje už namo kampo”, – sakė jis. „Tai buvo svarbu. Tikriausiai todėl po kurio laiko apsimestinis atsiprašymas mane pradėjo varginti“.

Labiausiai nustebino Marshallo pasakojimas, kad jis yra ne tik tas, kuris klauso savo sąžinės, bet ir tas, kuris savo mintyse kruopščiai įžvelgia Šventosios Dvasios šnabždesius.

„Geras draugas paklausė, kaip jausiuosi matydamas vaikinus scenoje. Nuoširdžiai atsakiau, kad būsiu patenkintas. Aš būsiu laimingas dėl jų “, – sakė atlikėjas. „Vis dar liūdna, tikrai, bet aš didžiuojuosi tuo, ką padarėme. Grįžtant prie Kanye: aš bijau Viešpaties, todėl nebijau dėl ateities“.

„Jaučiu, kad šiek tiek susigrąžinau savo sielą”, – sakė Marshallas interviu.

4 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version