Benedikto XVI mokyme šiandienos pasaulis ir žmogus visada buvo dėmesio centre – G. Nausėda

ŠaltinisBNS

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad šeštadienį miręs popiežius emeritas Benediktas XVI troško, kad pernelyg  vartotojiškame ir susiskaldžiusiame pasaulyje krikščionybė atliktų svarbų apjungiantį vaidmenį.

„Netekome dvasininko, kurio mokyme šiandienos pasaulis ir žmogus visada buvo dėmesio centre. Mąstydamas apie tai, Benediktas XVI rėmėsi didžiaisiais krikščionybės išminčiais ir troško, kad mūsų perdėm vartotojiškame, susiskaldžiusiame pasaulyje krikščionybė atliktų svarbų apjungiantį vaidmenį“ – sakoma šalies vadovo užuojautoje, kurią paskelbė Prezidentūra.

Pasak G. Nausėdos, pažinoję ar susidūrę su Benediktu XVI, jį prisimins ne tik kaip dvasininką, bet ir kaip nuostabų mokslininką, teologijos ekspertą, studentų mylimą profesorių, aktyvų diskusijų tikėjimo ir religijos klausimais dalyvį.

„Jis garsėjo kaip estetas, suprantantis ir vertinantis meną bei muziką“, – sako šalies vadovas.

Prezidentas primena, kad 1968 metais išleista J. A. Ratzingerio (tikrasis popiežiaus vardas ir pavardė – BNS) knyga „Krikščionybės įvadas“ pelnė pasaulinį pripažinimą, buvo platinama pogrindyje ir sovietmečio Lietuvoje.

„Skaitydamos šią knygą išaugo ištisos Lietuvos krikščionių kartos. Nemažai daliai lietuvių šis leidinys buvo tarsi vadovėlis, skatinęs iš naujo suvokti tikėjimą kaip buvimo žmogumi galimybę“, – sako G. Nausėda.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version