Popiežius Pranciškus buvo smarkiai sukritikuotas Belgijos katalikų universitete po jo kalbos Liuvene, kurioje jis išsakė savo požiūrį į moterų vaidmenį visuomenėje, rašo „The Guardian“. Iš karto po kalbos universiteto išplatintame pranešime spaudai jo pozicija pasmerkta kaip „deterministinė ir redukuojanti“.
Atsakydamas į studentų ir dėstytojų klausimus apie moterų vaidmenį Bažnyčioje, Pranciškus pareiškė, kad „moteris Dievo tautoje yra dukra, sesuo, motina“, pabrėždamas, kad moteriškumas susijęs su rūpesčiu ir atsidavimu. Tačiau universiteto atstovai nesutiko su tokia nuomone, nurodydami, kad popiežius „nustumia moteris į gimdytojos ir motinos vaidmenį“, o tai daugelį papiktino.
22 metų studentė Valentina Hendricks pažymėjo: „Jis mus nuleidžia į vaidmenis, nuo kurių norime būti laisvos“. Kritikos popiežius sulaukė ir iš profesorių, tarp kurių – klimatologas Jeanas-Pascalis van Yperselis, kuris pažymėjo, kad Pranciškus neatsakė į pagrindinį klausimą apie Bažnyčios pagarbą moterims.
Grįždamas iš Briuselio, per spaudos konferenciją lėktuve žurnalistai popiežiaus buvo paklausta, kaip jis priėmė šį Liuveno katalikų universiteto paskelbtą komunikatą, kuriame apgailestaujama dėl jo konservatyvios pozicijos moterų vaidmens visuomenėje klausimu.
Pranciškus atsakė, kad jo žiniomis, tas komunikatas buvęs paskelbtas tuo metu, kai jis dar sakė savo kalbą, ir tai, pasak jo, nebuvę korektiška. Popiežius taip pat pakartojo, kad moteriškumas Bažnyčioje yra išaukštintas, nes Bažnyčia yra moteris, Jėzaus sužadėtinė.
Popiežius teigė, kad jis visada sakąs, kad moteris yra svarbesnė už vyrą, dėl to jam kelią nuostabą tai, jog tokia jo pozicija atrodanti konservatyvi, – pontifiko komentarą perdavė Vatican News.