Bažnyčia Nikaragvoje nepaisant persekiojimo – vis dar gyva

ŠaltinisCNA

Nors Danielio Ortegos režimas daugelį metų persekiojo Bažnyčią, „ji Nikaragvoje vis dar gyva”, – sakė vienas kunigas iš šios šalies ispanų kalba CNA naujienų partneriui „ACI Prensa”.

Dvasininkas, saugumo sumetimais pageidavęs likti anonimu, sakė, kad „parapijų bendruomenės ir šeimos ir toliau kenčia dėl savo ganytojų ir giminaičių išvarymo”.

Jis apgailestavo, kad „prie šių kančių prisideda ir daugiau kaip 90 politinių kalinių, tarp kurių yra daug pasauliečių Katalikų Bažnyčios bendradarbių šalyje”, kurie yra kalinami ir nuolat psichologiškai kankinami.

„Jie ištrėmė mūsų klebonus, įšaldė parapijų ir vyskupijų pinigus, tačiau Bažnyčia Nikaragvoje tebėra gyva ir toliau gyvuoja”, – sakė jis.

Pasak nikaragviečio kunigo, taip yra dėl to, kad „Dievas yra tas, kuris vadovauja Bažnyčiai savo Dvasios galia ir Nekaltai Pradėtosios Mergelės Marijos, kuri lydi mūsų tautą”.

Jis taip pat pabrėžė, kad „Bažnyčia nėra nei NVO [nevyriausybinė organizacija], nei opozicija, kaip mano Ortegos vyriausybė; ji yra kažkas daug daugiau nei tai”.

Po 527 kalėjime praleistų dienų Matagalpos vyskupas Rolando Álvarezas (Rolandas Alvaresas) buvo paleistas ir sausio 14 d. deportuotas į Romą kartu su vyskupu Isidoro Mora ir kitais kunigais bei seminaristais.

„Iš savo kameros tamsos „La Modelo” kalėjime, kuriame kalėjo ir kiti kunigai bei tikintieji, Álvarezas buvo gyvas tikėjimo liudytojas ir šviesa visiems Nikaragvos katalikams”, – komentavo kunigas.

Po prelatų ir kunigų deportacijos persekiojimas vis dar tęsiasi, apgailestavo jis. „Homilijos įrašomos su aiškiu nurodymu nesimelsti už vyskupą Rolando Álvarezą”, – aiškino jis.

Nikaragvos dvasininkas pažymėjo, kad po to, kai dvasininkas buvo deportuotas, po kelių dienų trys kunigai iš Švenčiausiojo Išganytojo misionierių kongregacijos buvo pagrobti ir ištremti į Meksiką.

„Kunigai ir vyskupai nutildyti. Taip pat uždrausta lauke vykstanti pastoracinė ir dvasinė veikla, kurioje masiškai dalyvauja tikintieji, pavyzdžiui, procesijos, taip pat šventųjų globėjų švenčių ir Didžiosios savaitės minėjimai.”

„Tačiau kunigai tęsia savo darbą su daugybe apribojimų, daugelis jų diena iš dienos stebimi, kaip jie vykdo numatytą pastoracinę veiklą”, – apgailestavo jis.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version