Bažnyčia laukia, kad būtumėte spindintys jaunuoliai – Pranciškus

Sekmadienio, rugpjūčio 6 d., rytą Lisabonos Težo parke, ten pat, kur vyko ir didysis šeštadienio vakaro maldo budėjimas, popiežius Pranciškus vadovavo Pasaulio jaunimo dienų uždarymo Mišioms.

Daugelis šiame buvusio sąvartyno vietoje specialiai renginiui įkurtame parke nakvojo, kad galėtų dalyvauti Mišiose, kurios prasidėjo 9 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku.

Popiežius Pranciškus sekmadienį didelės minios akivaizdoje laikė mišias po atviru dangumi, taip užbaigdamas tarptautinį katalikiško jaunimo sambūrį Lisabonoje.

Baigiamosios pamaldos vyko Portugalijos sostinės pakraštyje esančiame parke, kur šeštadienio vakarą 1,5 mln. maldininkų dalyvavo pontifiko surengtose budėjimo pamaldose.

Daugelis šiame buvusio sąvartyno vietoje specialiai renginiui įkurtame parke nakvojo, kad galėtų dalyvauti mišiose, kurios prasidėjo 9 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku.

Nerimą kelia oras, nes tikimasi, kad temperatūra pakils iki 41 laipsnio Celsijaus.

Portugalijos valstybinė meteorologijos agentūra dėl karščio sekmadienį Lisabonoje paskelbė raudonąjį – aukščiausio lygio – pavojų.

Šeštadienio budėjimo metu parke buvo mažai pavėsio, todėl susirinkusieji nuo saulės bandė saugotis skėčiais arba paklodėmis.

86-erių popiežius budėjimo metu susirinkusią minią paragino stotis ant kojų, kai gyvenime patiria nesėkmę.

„Pasilikę klūpėti pasitraukia iš gyvenimo, praranda viltis ir svajones“, – pridūrė jis. Popiežiui kalbant danguje virš scenos dronai suformavo žodžius „kelkitės“ ir „sekite paskui mane“.

Charlotte Bordas (Šarlot Borda), 26-erių mergina, atvykusi iš Prancūzijos pietvakarių, sakė, kad ją sujaudino tai, jog popiežius leidosi į kelionę nepaisydamas sveikatos problemų.

„Matome, kad jis labai pavargęs, nusilpęs, bet jis vis tiek rado laiko atvykti pas mus, pasikalbėti su mumis, ir tai mane ypač sujaudino“, – sakė ji naujienų agentūrai AFP.

Argentiniečio pontifiko sveikata tampa vis silpnesnė, todėl dabar jis naudojasi neįgaliojo vežimėliu arba lazdele, kad galėtų judėti.

Tai pirmoji jo kelionė į užsienį po to, kai birželį jis devynias naktis praleido ligoninėje po išvaržos operacijos.

„Gera mums čia būti!“

„Gera mums čia būti!“ – sako apaštalas Petras sekmadienį švęstos Kristaus Apsimainymo šventės Evangelijoje. Tą patį gali pasakyti ir visi, dalyvavusieji Pasaulio jaunimo dienose Portugalijos sostinėje, sakė Pranciškus ir toliau homilijoje jaunimui kalbėjo apie tris raktažodžius, kuriuos randame sekmadienio Evangelijoje – spindėti, klausyti(s) ir nebijoti.

Sekmadienio Evangelijoje sakoma, kad Kristaus veidas „sužibo kaip saulė“ (Mt 17, 2). Dar neseniai mokiniams pranešdamas, kad jo laukia kančia ir mirtis ant kryžiaus, Jėzus sugriovė jų turėtą galingo pasaulietiško Mesijo įvaizdį ir nuvylė jų lūkesčius. Dabar, norėdamas padėti jiems priimti Dievo meilės planą, kuris į šlovę veda kryžiaus keliu, Jėzus pasiima tris iš jų – Petrą, Jokūbą ir Joną – ir atsimaino jų akivaizdoje, parodo jiems būsimą savo šlovę. Šis šviesos blyksnis užgrūdina mokinius tamsiai nakčiai, per kurią jiems teks eiti.

„Mieli bičiuliai, – kalbėjo popiežius, – ir mums reikia tokių šviesos blyksnių, kad galėtume priimti gyvenimo iššūkius, baimes, tamsą, kurią dažnai matome aplink save.“ Evangelija mums atskleidžia, kad ši šviesa turi vardą. Ši šviesa, atėjusi apšviesti pasaulio, yra Jėzus. Pranciškus sakė jaunuoliams, kad būtent to iš jų laukia Bažnyčia ir pasaulis. Laukia, kad jie būtų spindintys jaunuoliai, kad kitiems neštų Evangelijos šviesą ir mūsų laikų tamsoje įžiebtų vilties žiburius.

Žmogus šviečia tada, kai priimdamas Jėzų išmoksta mylėti, kai nebijo rizikuoti dėl meilės.

Popiežius pridūrė, kad žmogus netampa šviesuliu, kai atsiduria dėmesio centre, kai mėgina apsimesti tobulu, kai jaučiasi stiprus ir daug pasiekęs. Žmogus šviečia tada, kai priimdamas Jėzų išmoksta mylėti, kai nebijo rizikuoti dėl meilės. Tai yra tikrasis spindintis grožis.

Antrasis raktažodis – klausyti(s). Mokiniai, regėję Kristaus atsimainymą, išgirdo balsą iš dangaus: „Šitas yra mano mylimasis Sūnus, kuriuo labai gėriuosi; jo klausykite!“ (Mt 17, 5). Jėzus moko meilė kelio, klausykite Jėzaus. Mes kartais einame keliais, kurie atrodo meilės keliai, bet galiausiai paaiškėja, kad tai iš tiesų meile prisidengęs savanaudiškumas. Štai kodėl turime klausyti Jėzaus. Jis padeda mus saugotis savanaudiškumo, prisidengusio meile. „Klausykite jo, nes jis jums pasakys, kuris yra meilės kelias“, – sakė Pranciškus.

Trečiasis raktažodis – raginimas nebijoti. „Kelkitės, nebijokite“ (Mt 17, 7), – šiais žodžiais Jėzus padrąsina Atsimainymo reginio apstulbintus mokinius. Pamatę būsimą Jėzaus Velykų šlovę ir išgirdę Tėvo balsą, dabar mokiniai leidžiasi nuo kalno žemyn, pasirengę pasitikti jų laukiančius iššūkius. Pasak Pranciškaus, taip yra ir su mumis: jei matome Jėzaus šviesą ir girdime jo žodžius, galime nebijodami eiti per gyvenimą.

„Jums, jaunuoliai, kurių Bažnyčiai ir pasauliui reikia kaip žemei lietaus, jums, jaunuoliai, kurie esate dabartis ir ateitis, Jėzus sako: „Nebijokite!“ Ir aš norėčiau pažvelgti kiekvienam iš jūsų į akis ir tarti: nebijokite!“, – sakė Pranciškus.

Charlotte Bordas (Šarlot Borda), 26-erių mergina, atvykusi iš Prancūzijos pietvakarių, sakė, kad ją sujaudino tai, jog popiežius leidosi į kelionę nepaisydamas sveikatos problemų.

„Matome, kad jis labai pavargęs, nusilpęs, bet jis vis tiek rado laiko atvykti pas mus, pasikalbėti su mumis, ir tai mane ypač sujaudino“, – sakė ji naujienų agentūrai AFP.

Argentiniečio pontifiko sveikata tampa vis silpnesnė, todėl dabar jis naudojasi neįgaliojo vežimėliu arba lazdele, kad galėtų judėti.

4 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version