Bažnyčia Australijoje sukrėsta kardinolo G. Pello mirties

ŠaltinisCNA

Australijos Katalikų Bažnyčia su nuostaba ir liūdesiu reagavo į žinią apie kardinolo George’o Pello (Džordžo Pelo) mirtį, o vienas iš buvusių šalies ministrų pirmininkų pareiškė, kad šalis „neteko didžio sūnaus, o Bažnyčia – didžio lyderio”.

G. Pellas, Vatikano Ekonomikos sekretoriato prefektas emeritas, mirė antradienį Romoje, sulaukęs 81 metų, kaip teigiama, sustojus širdžiai.

„Ši žinia mus visus labai sukrėtė”, – feisbuke pareiškė Sidnėjaus arkivyskupas Anthony Fisheris (Entonis Fišeris).

„Prašome melstis už kardinolo Pello sielos ramybę, paguodą jo šeimai ir visiems, kurie jį mylėjo ir šiuo metu jo gedi”, – prašė jis.

Melburno arkivyskupas Peter Comensoli (Peteris Komensolis) „su didžiuliu liūdesiu” reagavo į šią žinią ir tviteryje parašė: „Tegul amžinoji šviesa dabar švies tam, kuris taip tvirtai tikėjo Jėzaus Kristaus Dievu”.

„Didesnis už gyvenimą, kardinolas Pellas buvo labai protingas ir išsilavinęs žmogus, kuris nuoširdžiai domėjosi visais aplinkiniais”, – tviteryje rašė Sidnėjaus vyskupas Richardas Umbersas (Ričardas Ambersas), pagalbinis vyskupas.

„Sidnėjuje, Australijoje ir visoje Bažnyčioje jis buvo daug gero pradininkas. Prašau kartu su manimi melstis už jo sielos ramybę. Requiescat in pace“, – pridūrė jis.

Daugelis tikinčiųjų socialinėje žiniasklaidoje paskelbė pranešimus apie kardinolo mirtį, o vienas gedintysis parašė: „Ilsėkis ramybėje, mano brangus kardinole, Viešpaties glėbyje. Nors mano kūnas trapus ir širdis silpsta, Dievas yra mano širdies Uola ir mano dalis per amžius. Ps 73, 26.”

Kitas komentatorius teigė: „Neabejoju, kad kardinolas George’as Pellas budės prie mūsų Bažnyčios per visas ateinančias dienas”.

2014 m. paskirtas pirmuoju Vatikano Ekonomikos sekretoriato prefektu, 2001-2014 m. G. Pellas buvo Sidnėjaus arkivyskupas. Prieš tai 1996-2001 m. jis buvo Melburno arkivyskupas.

Buvęs Australijos ministras pirmininkas Tony Abbottas (Tonis Ebotas) tviteryje paskelbtame pareiškime rašė, kad Australija „neteko didžio sūnaus, o Bažnyčia – didžio lyderio”.

T. Abbotas, kuris trumpai mokėsi katalikų seminarijoje, gyrė G. Pellą kaip „atsidavusį katalikų ortodoksijos ir ryžtingą Vakarų civilizacijos dorybių gynėją”.

Būdamas aukščiausio rango Australijos Bažnyčios prelatas ir atviras visuomenės veikėjas, G. Pellas buvo apibūdinamas kaip „progresyvus daugeliu socialinių klausimų”, tačiau dažnai poliarizuodavo visuomenės nuomonę, kai kalbėdavo apie moralę ir tikėjimą.

„Būdamas Bažnyčios ir kultūros konservatorius, jis susilaukdavo pagyrų ir kaltinimų iš visų laukiamų pusių”, – rašė buvęs Australijos ministras pirmininkas.

„Iš tikrųjų jis buvo labai ganytojiškas kunigas, kuris gerai suprato žmogiškąją dėmę ir gebėjo užjausti nusidėjėlius, bet kartu ir patarti, kaip kovoti su nuodėme”.

Kalbėdamas apie G. Pellą, kalėjusį kalėjime dėl įtariamo seksualinio išnaudojimo, T. Abbottas pridūrė: „Jo įkalinimas dėl kaltinimų, kuriuos Aukščiausiasis Teismas galiausiai visiškai atmetė, buvo šiuolaikinė nukryžiavimo forma; bent jau reputacijos požiūriu tai buvo savotiška gyva mirtis”.

„Savaip teisingai susidorodamas su siaubingais kaltinimais, jis man atrodo kaip mūsų laikų šventasis”, – pridūrė jis.

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version