Netikėtai atsirado naujas terminas – technofilinis pronatalizmas. Tai nepaprastai turtingų ir protingų žmonių, kurie teikia pirmenybę didelėms šeimoms, judėjimas. Jų nuomone, būtent taip turėtų atrodyti mūsų pasaulis.
Vienas žinomiausių šio pronatalistinio judėjimo šalininkų yra Elonas Muskas (Ilonas Maskas). Jis, be kita ko, žinomas dėl bendrovių „Tesla” ir „Twitter”. Jis susilaukė mažiausiai dešimties vaikų su mažiausiai trimis moterimis – žmona, drauge ir surogatine motina. Praėjusiais metais Shivon Zilis, dirbanti „Neuralink” technologijų ir dirbtinio intelekto srityje, pagimdė dvynukus, kurių tėvas – E. Muskas.
Pasak E. Musko, žmogaus asmeninė sėkmė glaudžiai susijusi su jo IQ. Pronatalistai mano, kad protingų žmonių pareiga – išleisti į šią Žemę kuo daugiau protingų vaikų. E. Muskas skatina „visus savo pažįstamus turtingus vyrus” susilaukti kuo daugiau vaikų, kaip teigia informatoriai.
„Priešingai nei daugelis mano, kuo turtingesnis žmogus, tuo mažiau vaikų jis turi. Aš esu reta išimtis. Dauguma mano pažįstamų žmonių neturi visai arba turi vieną vaiką”, – rašė jis socialiniame tinkle „Twitter”.
Jis baiminasi, kad vargingesni, mažiau protingi, daugiavaikės šeimos žmonės greitai užims turtingųjų vietą. Per privačius susitikimus įtakingiausi Jungtinių Valstijų žmonės aptaria panašias savo idėjas.
Kodėl pronatalizmas toks populiarus šiuose sluoksniuose? Ypač Vakarų šalyse „intelektualiai išsilavinusių individų” gimstamumas gresia taip sumažėti, kad Vakarų kultūrai gresia išnykimas, o „pažangi pilietinė visuomenė” žlugs, rašo filosofas Nickas Bostromas (Nikas Bostromas). Jis yra vienas iš longtermizmo (ilgalaikio mąstymo), filosofijos, sulaukusios didelio populiarumo tarp technofilinių pronatalistų, pradininkų.
Daugelio Vakarų šalių vyriausybės nerimauja dėl mažo gimstamumo savo šalyse. Kad gyventojų skaičius išliktų toks pat, reikia, kad vienai moteriai tektų 2,1 gimimo. Pietų Korėjoje gimstamumas yra mažiausias pasaulyje – tik 0,81 vaiko vienai moteriai.
Daugiau nei pusėje Europos šalių gyventojų skaičius mažės dėl neigiamo gimstamumo pertekliaus. Pavyzdžiui, Nyderlanduose gimstamumas yra 1,6 vaiko per metus. Jungtinėse Amerikos Valstijose didelis gimstamumas yra tik amišuose. Vienas demografas juokavo, kad po 200 metų visi amerikiečiai bus amišai.
O štai Nigeryje kiekviena moteris vidutiniškai pagimdo 6,8 vaiko. Tai didžiausias gimstamumo rodiklis pasaulyje. Taigi Afrikos šalys gali tikėtis didelio gyventojų skaičiaus augimo.
Vakarų šalyse, priešingai, ilgainiui gyventojų skaičius, kaip teigiama, mažės. Todėl kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje ir Vengrijoje, įvesta pronatalistinė šeimos politika. V. Putinas apdovanoja medaliu moteris, susilaukusias dešimties ar daugiau vaikų. Jis „paverčia moteris vaikų gaminimo mašinomis”, – kritikavo britų dienraštis „The Guardian”.
E. Musko technofilinis pronatalizmas nepasirodė kažkaip netikėtai. Tačiau šioje vizijoje ypač svarbūs atrodo protingi, balti, turtingi Vakarų šalių žmonės. Ypač protingi žmonės turi susilaukti daug šviesių vaikų. Ir E. Muskas nėra vienintelis taip manantis.