Baltarusijos olimpinė bėgikė Kryscina Cimanouskaja, teigianti, kad buvo bandoma jėga sugrąžinti namo iš Tokijo olimpinių žaidynių ir dabar gyvenanti Lenkijoje, pardavė savo anksčiau iškovotą medalį už 21 tūkst. JAV dolerių (17,9 tūkst. eurų), pranešė viena nevyriausybinė sporto organizacija.
„Medalis dabar jau parduotas. Už jį sumokėjo pirkėjas iš JAV, turintis labai solidžią operacijų „eBay“ istoriją“, – Baltarusijos sporto solidarumo fondas (BSSF) pranešė savo kanale platformoje „Telegram“.
Opozicijos sportininkus remianti organizacija nurodė, kad K. Cimanouskajos sidabro medalis, iškovotas 2019 metų Europos žaidynėse, sulaukė „didelio susidomėjimo“ meno kolekcininkų ir mecenatų.
„Nesitikėjau, kad jis bus nupirktas už tokią sumą“, – sakė 24 metų sportininkė, pridūrusi, kad yra „labai laiminga“. Ją cituoja BSSF.
Pasak bėgikės, už gautus pinigus ji ketina padėti sportininkams, „nukentėjusiems“ kaip ir ji.
Anksčiau šį mėnesį 24 metų K. Cimanouskaja atsidūrė Tokijo olimpines žaidynes supurčiusio didelio skandalo centre, kai sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją, jos teigimu, užregistravusią bėgikę dalyvauti estafetės rungtyje jai to nežinant.
Ji pasiprašė apsaugos, kad nebūtų prievarta išsiųsta namo, ir vieną naktį praleido oro uosto viešbutyje. Vėliau bėgikė išvyko į Lenkiją, kuri jai suteikė humanitarinę vizą.
Dėl šio incidento, kurį Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka paneigė, Tarptautinis olimpinis komitetas atėmė akreditaciją iš dviejų baltarusių trenerių.
BSSF praėjusį rugpjūtį įkūrė buvusi baltarusių plaukikė Aliaksandra Herasimenia, kilus protestams po ginčytino A. Lukašenkos perrinkimo šeštai prezidento kadencijai.
Į Lietuvą pasitraukusi A. Herasimenia pardavė ir savo 2012 metais iškovotą pasaulio čempionato aukso medalį, kad surinktų lėšų šiam fondui.
Fondas teikia finansinę ir teisinę pagalbą Baltarusijos režimo persekiojamiems sportininkams, po rinkimų ragino nutraukti policijos smurtinį susidorojimą su protestuotojais.
Dėl protestų slopinimo ir žmogaus teisių pažeidimų Vakarai įvedė virtinę sankcijų Baltarusijos režimui, bet šalį vis dar palaiko jos sąjungininkė ir kreditorė Rusija.
Dėl šių neramumų Baltarusija neteko teisės šiais metais rengti ledo ritulio čempionatą, o A. Lukašenkai buvo uždrausta vykti į Tokijo olimpines žaidynes.