Aukščiausiasis Vokietijos teismas nusprendė, kad bendri draudimai, draudžiantys taikius maldos susirinkimus prie abortų klinikų, pažeidžia konstitucinę teisę į susirinkimų laisvę, o tai yra reikšminga pergalė organizacijai „40 dienų už gyvybę”, rašo „Christian Today”.
Leipcigo federalinis administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo baigėsi užsitęsusi teisinė kova dėl „40 dienų už gyvybę” organizacijos, kurios vienam iš skyčių vadovauja Pavica Vojnovič, veiklos. Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „ADF International” rėmė ją teisminiame procese.
„Leipcigo teismas dar kartą aiškiai parodė, kad taikių maldos vigilijų negalima uždrausti”, – sakė „ADF International” Europos advokatūros direktorius dr. Felixas Böllmann (Feliksas Bolmanas).
„Atsižvelgiant į aiškias teismo išvadas, federalinei vyriausybei vertėtų atsisakyti savo planų masiškai riboti pagrindines teises šalia abortų organizacijų.”
Organizacijos teisę į taikius susirinkimus jau anksčiau, praėjusių metų rugpjūtį, pripažino regioninis teismas; šį sprendimą vėliau užginčijo Pforcheimo miestas.
Sprendimas priimtas tuo metu, kai federalinė šalies šeimos reikalų ministrė Lisa Paus
siekia, kad aplink abortų klinikas visoje Vokietijoje atsirastų, kaip kritikai vadina, „cenzūros zonos”, kurios faktiškai uždraustų maldos budėjimus ir paramos siūlymus tokiose vietose.
„Man tikrai palengvėjo. Mūsų maldos tikrai padeda, kaip mums ne kartą sakė nukentėjusios moterys, – sakė P. Vojnovič. – Esu dėkinga, kad galime tęsti maldos vigilijas. Kiekviena žmogaus gyvybė yra brangi ir nusipelno apsaugos”.
Istoriškai „40 dienų už gyvybę” du kartus per metus susirinkdavo į tylias maldos vigilijas prie „Pro Familia” įstaigos – planuotos tėvystės organizacijos padalinio Vokietijoje.
2019 m., nepaisant to, kad grupę nuo „Pro Familia” pastato skyrė keturių juostų kelias, Pforzheimo miestas uždraudė maldos grupei melstis matomoje ir girdimoje vietoje.
P. Vojnovič tuomet kreipėsi į teismą, kad užginčytų miesto draudimą, teigdama, kad jis pažeidžia teisę į susirinkimų laisvę.
„Esu sukrėsts, kad mums neleidžiama maldoje palaikyti pažeidžiamų moterų ir jų negimusių vaikų. Apmaudu girdėti, kad tylų maldos budėjimą viešoje vietoje riboja vietos valdžios institucijos. Mūsų visuomenė turi pasiūlyti geresnę paramą sunkiose situacijose atsidūrusioms motinoms”, – anksčiau sakė aktyvistė.