Trečiadienį Šventojo Sosto sekretorius santykiams su valstybėmis, kalbėdamas apie įtampą tarp Ukrainos ir Rusijos, pareiškė, jog nuo konfliktų labiausiai kenčia tie, kurie yra bejėgiai jiems užkirsti kelią.
Maldos už taiką Ukrainoje pamaldose arkivyskupas Paulas Richardas Gallagheris (Polas Ričardas Galageris) sakė: „Visi žinome, koks tragiškas yra karas, ir nuolat turime prieš akis jo sunkias pasekmes, dar akivaizdesnes mūsų laikais.“
„Tai skausmingos situacijos, dėl kurių iš daugelio žmonių atimamos net pačios svarbiausios teisės. Dar labiau skausminga matyti, kad nuo konfliktų labiausiai nukenčia ne tie, kurie sprendžia, ar juos pradėti, bet visų pirma tie, kurie yra tik bejėgės aukos“, – sakė jis.
Maldą surengė Šventojo Egidijaus katalikų bendruomenė, atsižvelgdama į popiežiaus Pranciškaus raginimą paskelbti maldos už Ukrainą dieną, nuogąstaujant dėl galimo gilesnio Rusijos įsiveržimo į šią Rytų Europos šalį. Per bendrąją audienciją popiežius dar kartą paragino siekti taikos.
Visi žinome, koks tragiškas yra karas, ir nuolat turime prieš akis jo sunkias pasekmes.
„Prašau, daugiau jokio karo“, – sakė jis, kreipdamasis į valdančiuosius. Piligrimams jis sakė: „Kviečiu jus melstis už taiką Ukrainoje ir dažnai tai daryti visą šią dieną. Atkakliai prašykime Viešpatį, kad šioje žemėje klestėtų brolybė ir būtų įveiktos žaizdos, baimės ir susiskaldymai“, – pridūrė jis.
Gallagheris, kuris yra Vatikano sekretorius santykiams su valstybėmis, Romoje maldos laikotarpiui vadovavo 19.15 val. vietos laiku. Tuo pat metu Ukrainos sostinėje Kijeve melstis susirinko Šventojo Egidijaus bendruomenės katalikai.
Per pamaldas Romoje Gallagheris sakė: „Iš tiesų liūdna matyti ištisas populiacijas, draskomas tokios didelės kančios, kurią sukelia ne stichinės nelaimės ar nuo žmogaus valios nepriklausantys įvykiai, bet „žmogaus ranka“, veiksmai, atliekami ne iš pykčio priepuolio, bet kruopščiai apskaičiuoti ir sistemingai vykdomi. Tokių situacijų akivaizdoje visi turime pripažinti savo bendrą atsakomybę už taikos skatinimą“, – teigė jis.
Tokių situacijų akivaizdoje visi turime pripažinti savo bendrą atsakomybę už taikos skatinimą.
„Šiandien atverkime savo širdis Dievui, kuris teigė: „Garantuoju, kad aš tikrai žinau savo užmojį jums, – tai Viešpaties žodis, – užmojį jūsų labui, o ne jūsų žalai!“ (Jer 29, 11) ir kuris atsiuntė savo Sūnų į pasaulį skelbti visiems taiką ir sutaikinti mus su Tėvu.“
„Tas, kuris nuo pat sukūrimo momento patikėjo mus vienus kitiems, padarė mus visus broliais ir seserimis“, – trečiadienį sakė Gallagheris. „Nešiodamiesi širdyje pasaulį draskančių konfliktų tragediją, mes pripažįstame esą broliai ir seserys ir tiems, kurie juos sukelia, ir tiems, kurie kenčia nuo jų padarinių, ir Jėzuje Kristuje dovanojame Tėvui ir sunkią pirmųjų atsakomybę, ir antrųjų skausmą.“
„Iš istorijos Viešpaties, kuris viską mato ir prieš kurį visi stovėsime, šaukimės visiems taikos dovanos, tačiau neapsiribodami vien laukimu, kol bus pasiekti susitarimai ir paliaubos bei jų laikomasi, bet prašydami ir įsipareigodami, kad mumyse ir visų širdyse atgimtų naujas žmogus, Kristuje atkurtas ir suvienytas žmogus, kuris gyvena taikoje ir tiki taikos galia“, – užbaigė jis.